Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lekarze ze szpitala na Józefowie stracą pracę?

/wit/
- Wypowiedzenia będą wręczane lekarzom do końca lipca. W połowie września będzie wiadomo, ilu zgodzi się pracować na nowych warunkach, a którzy odejdą. Jeśli będzie konieczność zatrudnimy nowych lekarzy – mówi Luiza Staszewska, dyrektor szpitala na Józefowie.
- Wypowiedzenia będą wręczane lekarzom do końca lipca. W połowie września będzie wiadomo, ilu zgodzi się pracować na nowych warunkach, a którzy odejdą. Jeśli będzie konieczność zatrudnimy nowych lekarzy – mówi Luiza Staszewska, dyrektor szpitala na Józefowie. Łukasz Wójcik
180 z 240 zatrudnionych w szpitalu na Józefowie lekarzy na dniach spodziewa się wypowiedzeń. - Medycy mają możliwość pozostania w pracy, ale na nowych warunkach. Na takie rozwiązanie zgodził się w poniedziałek już jeden z doktorów - mówi Luiza Staszewska, dyrektor szpitala.

Oszczędności dla szpitala?

Oszczędności dla szpitala?

Dzięki wprowadzeniu równoważnego systemu czasu pracy szpital zaoszczędzi 2 miliony złotych w ciągu roku, lekarze zaś stracą od 180 do około 1000 złotych miesięcznie (pracując 20 godzin mniej w miesiącu niż teraz).Większości z medyków przysługuje 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Jeżeli do połowy tego okresu nie przyjmą nowych warunków zatrudnienia, to jest to równoznaczne z rozwiązaniem umowy o pracę. Wtedy szpital będzie musiał wypłacić im odprawy w kwocie do 22 tysięcy złotych.

Wypowiedzenia zmieniające warunki pracy dyrekcja zamierza wręczać lekarzom sukcesywnie.

- Nie wszystko od razu. Mamy na to czas do 31 lipca. Na razie odwiedzam poszczególne oddziały, rozmawiam z lekarzami. W poniedziałek na przykład jeden z ginekologów zgodził się pracować na nowych zasadach - mówi dyrektor Staszewska i dodaje, że nie chodzi tu o zwalnianie medyków, bo jest ich w szpitalu za dużo, a o zmianę warunków, na których są zatrudnieni.

Nowe warunki zatrudnienia jak już pisaliśmy dyrekcja chce wprowadzić od października. Chodzi o równoważny system czasu pracy lekarzy. Teraz obowiązuje ich system jednozmianowy.

Medyk, który przychodzi do szpitala na 24 godziny, przez 7 godzin i 35 minut pracuje w ramach etatu, a przez 16 godzin i 25 minut na dyżurze.

Po zmianach miałby być przez 12 godzin w pracy i przez 12 godzin na dyżurze. Konieczność zmian dyrekcja tłumaczy oszczędnościami i tym, że wielu lekarzy nie chcą pracować dłużej niż 48 godzin tygodniowo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie