Leki na przeziębienie wycofane z obrotu! GIF wycofał leki...

  Leki na przeziębienie wycofane z obrotu! GIF wycofał leki zawierające fenspiryd. Główny Inspektorat Farmaceutyczny OSTRZEŻENIE - 19.02.2019

  mko

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Leki wycofane z obrotu. Sprawdź listę wycofanych preparatów przez GIF 19.02.2019
  1/4
  przejdź do galerii

  Leki wycofane z obrotu. Sprawdź listę wycofanych preparatów przez GIF 19.02.2019 ©pixabay

  Ostrzeżenie GIF. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał ostrzeżenie dotyczące leków wycofanych z obrotu. Sześć różnych popularnych leków na przeziębienie wycofano z rynku! Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję 11 lutego. Oto lista wycofanych leków.

  LISTA WYCOFANYCH LEKÓW - GIF


  • Eurespal 80 mg - wszystkie serie
  • Elofen 2 mg/ml - wszystkie serie
  • Eurefin 2 mg/ml - wszystkie serie
  • Fenspogal 2 mg/ml - wszystkie serie
  • Fosidal o smaku malinowym 2 mg/ml - wszystkie serie
  • Fosidal o smaku pomarańczowym 2 mg/ml - wszystkie serie
  • Pulneo 25 mg/ml - wszystkie serie
  • Pulneo 2 mg/ml - wszystkie serie
  • Pulneo o smaku coli 2 mg/ml - wszystkie serie


  Jak widać Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z rynku aż sześć popularnych leków na przeziębienie. Dotyczy to aptek w całej Polsce. Zła wiadomość. Wkrótce Główny Inspektorat Farmaceutyczny może wycofać z rybku kolejne leki!

  Dlaczego Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje leki?  Przyczyną, dla której leki są wycofywane z aptek jest substancja o nazwie fenspiryd

  Aż 6 popularnych leków na przeziębienie Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z aptek w Polsce! Niewykluczone, że w najbliższym czasie będą decyzje o wstrzymaniu w obrocie kolejnych leków na przeziębienie.

  Chodzi o leki na przeziębienie zawierające w swoim składzie fenspiryd. To substancja wykazująca działanie przeciwzapalne i działająca rozkurczająco na oskrzela.Według komunikatu Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, wystąpiło zagrożenie dla zdrowia publicznego. Inspektorzy uważają, że korzyści wynikające ze spożywania fenspirydu są niewspółmierne do ryzyka jego stosowania.

  WYCOFANE LEKI - CZY ZAGRAŻAJĄ ŻYCIU LUB ZDROWIU?  Jednocześnie wystąpiono o wszczęcie procedury unijnej w celu dokonania ponownej oceny stosunku korzyści do ryzyka produktów leczniczych zawierających substancję czynną fenspiryd.

  Po przeprowadzeniu procedury, zostanie podjęta decyzja, czy pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktów leczniczych zawierających fenspiryd powinny zostać utrzymane, zmienione, zawieszone lub wycofane - napisał Główny Inspektorat Farmaceutyczny w komunikacie z 11 lutego 2019 roku.

  Nie ma żadnych informacji, czy zażywanie fenspirydu jest szkodliwe dla zdrowia. Na razie trzeba więc czekać na kolejne informacje. Osoby, które leczą się wyżej wymienionymi lekami, powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »