Lekkoatleci ZTE Radom z medalami ogólnopolskiej olimpiady młodzieży

/sid/
Dominik Witczak wywalczył brązowy medal ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w pchnięciu kulą J. Stobiecki
Dwa brązowe medale wywalczyli lekkoatleci ZTE Radom w czasie trwającej w Krakowie ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Na najniższych stopniach podium stanęli Dominik Witczak w pchnięciu kulą oraz Jakub Smoliński w biegu na 400 metrów przez płotki.

Dominik Witczak pewnie awansował do finału konkursu pchnięcia kulą z wynikiem 17,64 metra. W finale posłał kulę jeszcze dalej, uzyskując w najlepszej próbie 18,32 m.

Jakub Smoliński w eliminacjach biegu na 400 metrów przez płotki poprawił rekord życiowy i z czasem 54,66 sek., awansował do finału. W decydującym o miejscu na podium starcie po raz drugi w czasie zawodów poprawił rekord życiowy, "urywając" z poprzedniku ponad 1 sek., co ostatecznie pozwoliło mu stanąć na najniższym stopniu podium.

Więcej w poniedziałkowym "Echu Sportowym"