Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski juniorów do lat 20. Reprezentanci Optimy Radom bez medalu

Włodzimierz Łyżwa
Mateusz Gos (drugi od prawej), lekkoatleta Optimy Radom podczas biegu na 5000 metrów. radomsport.pl

Od piątku do niedzieli w Radomiu rozgrywane były lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20.

Pierwszym radomskim reprezentantem, który wystartował na mistrzostwach był Michał Sumiński w konkursie skoku w dal. Minimum, żeby zakwalifikować się do finału wynosiło 6.70 metra. Radomian uzyskał 6.53 metra, ale i jak wziął udział w finale A. Tam uzyskał już lepszy wynik 6.64 metra, który to rezultat dał mu tylko piąte miejsce. Do brązowego medalu zabrakło 20 centymetrów. Mistrzem Polski juniorów został Kacper Krawczyk z AZS Łódź z wynikiem 7.17 metra.

W piątek w pierwszym dniu mistrzostw Polski juniorów do lat 20, wystartowała również Martyna Osińska w biegu na 100 metrów. W eliminacjach uzyskała czas 12.28 sekundy. Ten wynik nie dał finału A, tylko finał B.

W finale B z czasem 12.19 sekundy zajęła trzecie miejsce. Mistrzynią Polski została Pia Skrzyszowska z AZS AWF WArszawa z czasem 11.58 sekundy.

W sobotę w drugim dniu mistrzostw Polski nie startował żaden reprezentant Radomskiego Ludowego Towarzystwa Lekkoatletycznego Optima Radom.

W ostatnim dniu mistrzostw Polski juniorów, w niedzielę o medal otarł się Mateusz Gos. Niemal przez cały bieg na 5000 metrów Mateusz Gos, największa medalowa nadzieja Radomskiego Ludowego Towarzystwa Lekkoatletycznego Optima Radom, miał nad nim kontrolę.

Na dwa okrążenia przed końcem przeprowadził decydujący atak, ale na ostatnim łuku opadł z sił i został wyprzedzony przez trzech, najgroźniejszych rywali.

Był to bardzo szybki bieg, bowiem z pierwszej ósemki zawodników aż sześciu - w tym Gos - poprawili swoje rekordy życiowe.

Podopieczny trenera Artura Błasińskiego zanotował wynik 15:08,65 minuty. Mistrzem Polski został Wiktor Szynaka z MKL Toruń z czasem 15.04.98 minuty.

W biegu na 200 metrów juniorek startowała Martyna Osińska. W eliminacjach uzyskała dwunasty czas 25.26 sekundy i podobnie jak w biegu na 100 metrów zakwalifikowała się do finału B.

Tam zajęła z czasem 25.67 sekundy piąte miejsce. Mistrzynią Polski juniorek do lat 20 została Nikola Horowska z WMLKS Nadodrze Powodowo z czasem 24.31 sekundy.

Ostatnią radomską reprezentantką, która wystartował w tych mistrzostwach była Jadwiga Ordowicz z biegu na 100 metrów przez płotki. W eliminacjach radomianka uzyskała czas 16.16 sekundy, co dał jej finał B. W finale B pobiegła szybciej i uzyskała czas 15.98 co dało siódme miejsce. Mistrzynią Polski juniorek została Pia Skrzyszowska z AZS AWF Warszawa z czasem 13.55 sekundy.

Za tydzień w Radomiu kolejna mistrzowska lekkoatletyczna impreza. W sobotę i w niedzielę mistrzostwa Polski juniorów młodszych do lat 18.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami