Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski seniorów w Białymstoku

Piotr Szewczyk biegał na drugiej zmianie w sztafecie 4x400 metrów.
Piotr Szewczyk biegał na drugiej zmianie w sztafecie 4x400 metrów. pzla.pl
Ekipa ZTE Radom z lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów z Białegostoku wróciła z trzema medalami, jednym srebrnym i dwoma brązowymi.

Jakub Smoliński zdobył srebro w biegu na 400 metrów przez płotki z wynikiem 50. 46 sekundy. Jakub Smoliński jest podopiecznym trenera Ireneusza Zgrzebnickiegio.
Mistrzem Polski został Patryk Dobek z SKLA Sopot z wynikiem 49.53 sekundy.
W eliminacjach Jakub Smoliński miał także drugi czas - 51.04 sekundy.

Dwaj inni radomianie w tym biegu, Piotr Szewczyk i Robert Mnich nie zakwalifikowali się do finału. Piotr Szewczyk miał dziewiąty czas, a Robert Mnich trzynasty.

Brązowy medal w konkursie skoku wzwyż zdobyła Aneta Rydz ze słabym wynikiem 178 centymetrów. Rekord życiowy podopiecznej trenera Piotra Gosa to 187 centymetrów. Mistrzynią Polski została Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok z wynikiem 195 cm. Atakowała rekord Polski 200 centymetrów, ale bez powodzenia.

Ostatnią konkurencją mistrzostw była sztafeta 4x400 metrów mężczyn z udziałem ZTE Radom. Nasza sztafeta biegała w składzie, Jakub Smoliński, Piotr Szewczyk, Robert Mnich i Bartłomiej Czajkowski i zdobyła brązowy medal z czasem 3.09.71 minuty. Mistrzem został AZS Wrocław.

Szósta na przeszkodach
Danuta Woszczek z Olimpu Kozienice w biegu na 3000 metrów z przeszkodami zajęła szóste miejsce.
Inny reprezentant kozienickiego klubu na tych mistrzostwach, Jacek Cyngot nie ukończył chodu na 10000 metrów.

Dwa razy dziesiąty
Mateusz Kaczor z ZTE Radom startował w dwóch trudnych konkurencjach biegowych, na 3000 metrów z przeszkodami i na 5000 metrów. W pierwszym i drugim finale zajął dwa razy dziesiąte miejsce.

Czajkowski szósty
Do finału biegu na 200 metrów z siódmym czasem eliminacji - 21.38 sekundy zakwalifikował się Bartłomiej Czajkowski z ZTE Radom. W finale pobiegł trochę wolniej - 21.58 sekundy co dało mu szóste miejsce. Mistrzem Polski został karol Zalewski z AZS Olsztyn z czasem 20.69 sekundy.