Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. W sobotę reprezentanci ZTE Radom zdobyli 3 medale, Aneta Rydz, Natalia Wosztyl i sztafeta 4x100 metrów

W Radomiu od piątku trwają 95. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Seniorów. Gospodarze nie zawodzą. W dorobku mają już cztery medale, jeden srebrny i trzy brązowe. Na 3000 metrów w przeszkodami srebrny medal zdobył Mateusz Kaczor, w skoku wzwyż Aneta Rydz, w biegu na 400 metrów przez płotki Natalia Wosztyl i sztafeta 4x100 metrów kobiet w składzie, Martyna Osińska, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska, Martyna Kotwiła,

Program minutowy sobotnich 95. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski (w nawiasach starty reprezentantów ZTE Radom i Uczniowski Klub Sportowy Olimp Kozienice)

Godzina 9.00 - 10000 metrów chód mężczyzn (Jacek Cyngot, Olimp Kozienice)

Mistrzem Polski został Dawid Tomala z AZS Politechniki Opolskiej Opole.
Reprezentant Olimpu Kozienice, Jacek Cyngot zajął siódme miejsce.

Godzina 10.00 - 5000 metrów chód kobiet (Angelika Augustyn, Olimp Kozienice)

Mistrzynią Polski została Katarzyna Zdziebło ze Stali Mielec, kozieniczanka zajęła czwarte miejsce.

Godzina 10.45 - 200 metrów kobiet eliminacje (Martyna Kotwiła, ZTE Radom)

W pierwszej serii biegała Martyna Kotwiła z czasem 24.03 sekundy zajęła pierwsze miejsce i pobiegnie w niedzielnym finale.
Podopieczna trenerki Bożeny Jadczak do finału zakwalifikowała się z piątym czasem.
- Pobiegła spokojnie, na ostatnich metrach zwolniła, bo po południu mamy sztafetę 4x100 metrów - powiedziała po biegu Martyny, jej trenerka.

Godzina 13.20 - skok wzwyż kobiet finał (Aneta Rydz, ZTE Radom)

Aneta Rydz zaczęła od wysokości 170 centymetrów i zaliczyła w pierwszej próbie. Podobnie jak wysokość 174 centymetry. Kolejna wysokość to 177 centymetrów i Aneta zaliczyła w drugiej próbie. Kolejna wysokość to 180 centymetrów, Aneta i zaliczyła w trzeciej próbie.
Kolejna wysokość to 183 centymetry i w drugiej próbie Aneta to zaliczyła i tym samym już wiadomo, że podopieczna trenera Piotra Gosa zdobyła brązowy medal. Brawo, brawo.
- Jestem mega zadowolona z tego medalu, bo prawie półtora roku nie trenowałam z powodu kontuzji. Już nie mogę się doczekać dekoracji i odbioru medalu. Bardzo dziękuję publiczności za doping, rodzinie i trenerowi - powiedziała po konkursie brązowa medalistka.
Mistrzynią Polski została Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok.

Godzina 14.05 - rzut dyskiem mężczyzn finał

Mistrzem Polski został Piotr Stój z AZS Politechniki Opolskiej z wynikiem 64,33 metra, przed Piotrem Małachowskim ze Śląska Wrocław - 63.17 metra.
- Nie spodziewałem, że tak dobrze będę rzucał, pierwszy raz pokonałem legendę polskiego sportu - powiedział po ostatnim rzucie mistrz Polski.

Godzina 14.30 - 400 metrów przez płotki mężczyzn finał (Jakub Smoliński, Patryk Adamczyk, ZTE Radom)

Mistrzem Polski został Patryk Dobek z KS Szczecin z wynikiem 50.34 sekundy.
Czwarte miejsce zajął Patryk Adamczyk z czasem 52.52 sekundy, Jakub Smoliński był siódmy z czasem 53.23 sekundy.

Godzina 14.55 - 400 metrów przez płotki kobiet finał (Natalia Wosztyl, ZTE Radom)
Brązowy medal dla Natalii Wosztyl, podopiecznej trenerki Bożeny Jadczak. Wielkie brawa, czas 57.78 sekundy.
- Jestem ogromnie szczęśliwa i tak potwornie zmęczona, że nawet nie słyszałam dopingu jaki mnie niósł do mety. Bardzo za to jednak dziękuję - powiedziała Natalia.
Mistrzynią Polski została Joanna Linkiewicz z AZS AWF Wrocław z czasem 55.55 sekundy.

Godzina 15.10 - 800 metrów kobiet finał
Mistrzynią Polski została Anna Sabat z Resovii Rzeszów z czasem 2.02.94 minuty.

Godzina 15.25 - 800 metrów mężczyzn finał
Mistrzem Polski został Mateusz Borkowski z RKS Łódź z czasem 1.55.19 minuty.

Godzina 15.20 - skok wzwyż mężczyzn finał
Mistrzem Polski został Sylwester Bednarek z RKS Łódź z wynikiem 216 centymetrów.

Godzina 15.40 - 400 metrów kobiet finał
Mistrzynią Polski została Iga Baumgart Witan z BKS Bydgoszcz z czasem 51.48 sekundy.

Godzina 15.45 - rzut młotem kobiet finał
Mistrzynią Polski została Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin.

Godzina 15.50 - 400 metrów mężczyzn finał
Mistrzem Polski został Wiktor Suwara z AZS AWF Warszawa z czasem 46.38 sekundy.

Godzina 16.25 - 4x100 metrów kobiet finał (Martyna Osińska, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska, Martyna Kotwiła, ZTE Radom)
Mamy brązowy medal - ZTE Radom.

Godzina 16.40 - 4x100 metrów mężczyzn finał (Dawid Żebrowski, Patryk Adamczyk, Bartosz Korcz, Daniel Kossowski, Dawid Krzemiński, Olgierd Michniewski, ZTE Radom)
Radomska sztafeta zajęła czwarte miejsce.

W niedzielę, trzeci i ostatni dzień mistrzostw.

Program minutowy niedzielnych 95. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski (w nawiasach starty reprezentantów ZTE Radom)

16.50 100 metrów przez płotki kobiet finał,

17:10 4x400 metrów mężczyzn finał (ewentualnie Patryk Adamczyk, Robert Mnich, Jakub Smoliński, Bartłomiej Czajkowski, Piotr Szewczyk, Krzysztof Turski),

17:20 4x400 metrów kobiet finał.