Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski w Toruniu

W.Ł.
Jakub Smoliński w Toruniu zdobył dwa medale, srebrny i brązowy.
Jakub Smoliński w Toruniu zdobył dwa medale, srebrny i brązowy. pzla
Z dwoma medalami z lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski seniorów z Torunia wrócili reprezentanci ZTE Radom.

Srebro w biegu sztafetowym 4x400 metrów mężczyzn zdobył radomska drużyna, która biegała w składzie: Jakub Smoliński, Marcin Strzelczyk, Bartłomiej Czajkowski i Piotr Szewczyk.
Podopieczni trenera Ireneusza Zgrzebnickiego uzyskali czas - 3.13.19 sekundy. Mistrzem Polski została sztafeta AZS Poznań - czas 3.12.68.
W biegu na 400 metrów brązowy medal zdobył Jakub Smoliński z czasem 47.71 sekundy zajął trzecie miejsce.
Bardzo bliska medalu była w konkursie skoku wzwyż kobiet, Aneta Rydz. Podopieczna trenera Piotra Gosa pokonała wysokość 182 centymetry (wyrównała swój rekord życiowy) ale to wystarczyło tylko do zajęcia czwartego miejsca.
Na 400 metrów w eliminacjach biegali także dwaj inni zawodnicy ZTE, Marcin Strzelczyk (czas 48.81 - 11 miejsce) i Bartłomiej Czajkowski (48.25 sekundy - 10 miejsce) i nie awansowali do finału.
Dwaj ostatni zawodnicy biegali także na 200 metrów, ale do finału nie weszli. Czajkowski miał siódmy czas - 21.78 sekundy, a Strzelczyk miał ósmy czas - 21,78 sekundy.
Na eliminacjach zakończyła mistrzostwa Polski Martyna Mąkosa z ZTE w biegu na 60 metrów przez płotki. Podopieczna trenerki Bożeny Jadczak miała dziesiąty czas - 8.91 sekundy i nie awansowała do finału.