Lekkoatletyczne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Pięć medali dla Optimy Radom po pierwszym dniu zawodów

Włodzimierz Łyżwa
Joanna Hajdrowska młodzieżowa mistrzyni Polski z rzucie oszczepem.
W Białej Podlaskiej rozpoczęły się Lekkoatletyczne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima Radom reprezentuje 15 lekkoatletów. W pierwszym dniu mistrzostw radomski klub zdobył pięć medali, w tym jeden złoty, po dwa srebrne i brązowe.

Dawid Krzemiński w konkursie trójskoku zdobył srebrny medal z wynikiem 15.40. Mistrzem Polski został Bartosz Leszczuk z AZS UMCS Lublin z wynikiem 15.42.

Bartosz Korcz - w eliminacjach biegu na 100 metrów zajął z czasem 11.15 sekundy ( najlepszy wynik w sezonie) 19 miejsce.

Martyna Kotwiła - w eliminacjach biegu na 100 metrów uzyskała siódmy czas 11.85 sekundy i tym samym zakwalifikowała się do biegu finałowego.

W biegu na 400 metrów kobiet dwa medale dla Optimy Radom. Srebro dla Natalii Woszyl, która uzyskała czas 54.03 sekundy. Brąz dla Izabeli Smolińskiej z czasem 54.37 sekundy. Mistrzynią Polski została Natalia Kaczmarek z AZS Wrocław z czasem 53.76. Trzecia radomska lekkoatletka Magdalena Smordak nie ukończyła biegu.

W biegu na 400 metrów mężczyzn ósme miejsce z czasem 48.67 sekundy zajął Gabriel Mikołajewski, mistrzem Polski został Mateusz Rzeźniczak z RKS Łódź z czasem 46.75 sekundy.

W finale biegu kobiet na 100 metrów Martyna Kotwiła zajęła ostatnie siódme miejsce z takim samym czasem jaki uzyskała w eliminacjach 11.85 sekundy. Mistrzynią Polski została Klaudia Adamek z Gwardii Piła z czasem 11.48 sekundy.

W konkursie pchnięcia kulą kobiet, szóste miejsce zajęła Joanna Hajdrowska z wynikiem 12.84 metra. Mistrzynią Polski została Maja Ślepowrońska z AZS AWF Warszawa z wynikiem 16.25 metra.

W biegu eliminacyjnym mężczyzn na 110 metrów przez płotki, Olgierd Michniewski z trzecim czasem 14.44 sekundy zakwalifikował się do finału.

W biegu na 1500 metrów mężczyzn czwarte miejsce zajął Stanisław Lebioda z czasem 3.56.05 minuty. Mistrzem Polski został Szymon Żywko z AZS UMCS Lublin z czasem 3.54.67 minuty.

W finale biegu na 110 metrów przez płotki mężczyzn brązowy medal zdobył Olgierd Michniewski z czasem 14.26 sekundy. Mistrzem Polski został Krzysztof Kilian z AZS AWF Warszawa z czasem 13.88 sekundy.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani