Lekkoatletyczny sprawdzian w Spale. Dobry bieg Martyny Kotwiły na 200 metrów. Za dwa tygodnie halowe mistrzostwa Polski seniorów w Toruniu

Martyna Kotwiła z ZTE Radom wygrała bieg na 200 metrów z czasem 24.12 sekundy podczas sprawdzianu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w Spale. Echo Dnia
24.12 sekundy - to czas Martyny Kotwiły z ZTE Radom w biegu na 200 metrów podczas sprawdzianu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w Spale.

Sprawdzian PZLA w Spale odbył się dość mocnej obsadzie. Wśród startujących byli reprezentanci ZTE Radom.

Najlepiej zaprezentowała się podopieczna trenerki Bożeny Jadczak - Martyna Kotwiła, która tym razem pobiegła na 200 metrów. Uzyskała zdecydowanie najlepszy czas 24.12 sekundy i drugą na mecie Annę Kiełbasińską z SKLA Sopot i Agatę Forkasiewicz z AZS AWF Wrocław wyprzedziła o 0.21 sekundy. Czwarta w tym biegu była inna podopieczna trenerki Bożeny Jadczak - Natalia Wosztyl z czasem 24.44 sekundy.

Drugie miejsce w skoku w dal zajął Dawid Krzemiński (podopieczny trenera Artura Błasińskiego) z ZTE Radom z wynikiem 7 metrów i 20 centymetrów. Wynik ten dla radomskiego lekkoatlety jest rekordem życiowym.

W biegu na 1500 metrów startowało trzech radomskich średniodystansowców. Trzecie miejsce zajął Mateusz Kaczor z czasem 3.51.48 minuty. Jest nowy rekord życiowy podopiecznego trenera Leszka Trzosa. Dziewiąty był Jarosław Kucharski, a dziesiąty Stanisław Lebioda.

W biegu na 300 metrów startowali, Piotr Szewczyk (był piąty z czasem 34.96 sekundy) i Krzysztof Turski (ósmy - czas 37.58 sekundy)., Oba te wyniki są rekordami życiowymi.

W biegu na 60 metrów przez płotki startował Olgierd Michniewski i z czasem 8.18 sekundy zajął piąte miejsce. Wygrał reprezentant Polski, Artur Noga z Warszawianki Warszawa z czasem 7.83 sekundy.

Radomscy lekkoatleci przygotowują się do halowych mistrzostw Polski seniorów, które odbędą się 29 lutego-1 marca w Toruniu.

[ZDJĘCIA] Radomskie cheerleaderki są coraz lepsze i prezentują poziom ekstraklasowy!

QUIZ. Radomskie gwiazdy sportu. Potrafisz ich rozpoznać?

Radomiak Radom. Kadra na sezon 2019/2020. Oto pełny skład "zielonych" na nowe rozgrywki w Fortuna 1 Ligi

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

TOP 20! Najciekawsze letnie transfery w klubach regionu radomskiego!

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0