Leśnicy z regionalnej dyrekcji w Radomiu mają elektryczny...

  Leśnicy z regionalnej dyrekcji w Radomiu mają elektryczny samochód osobowy

  ik

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Leśnicy z regionalnej dyrekcji w Radomiu od niedawna poruszają się samochodem, który jest napędzany elektrycznie.
  1/17
  przejdź do galerii

  Leśnicy z regionalnej dyrekcji w Radomiu od niedawna poruszają się samochodem, który jest napędzany elektrycznie. ©Tadeusz Klocek

  BMW na prąd jest od niedawna we flocie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Auto co prawda na leśne drogi się nie nadaje, ale do leśniczówek, czy jednostek dyrekcji w regionie można nim dojechać. Jest przyjazny dla środowiska i tani w użytkowaniu.


  Lasy Państwowe kupiły w sumie 16 samochodów zasilanych energią elektryczną, jeden z nich to wóz dostawczy, a 15 to „osobówki”. Jedna z nich trafiła do leśników w Radomiu.

  Tanio i ekologicznie


  BMW kosztowało 134 tysiące złotych netto. - Jest trochę droższe niż samochody, które są obecnie eksploatowane, ale jego użytkowanie jest znacznie tańsze - mówi Marek Szary, wicedyrektor Lasów Państwowych w Radomiu. - Koszt przejechania 100 kilometrów tym samochodem to od 4,45 złotego do 9,14 złotego, a spalinowym ponad 60 złotych. Wyliczyliśmy, że ta nadwyżka kosztów zakupy zwróci się w ciągu dwóch lat.

  Samochód, jak wyliczają leśnicy jest tani w użytkowaniu, nie produkuje spali i jest cichy. Do tego BMW jest wyprodukowane z materiałów, które w 95 procentach można poddać recyklingowi. Na w pełni naładowanej baterii można nim przejechać około 280 kilometrów. - Ten samochód bardziej nadaje się do jazdy po mieście. W chwili, kiedy kierowca zdejmie nogę z gazu zaczyna się ładować bateria - dodaje Marek Szary.

  Las energii


  Nowy samochód leśników mieszkańcy będą mogli obejrzeć podczas dnia otwartego Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu 11 listopada. Z okazji święta Niepodległości będzie można zwiedzić budynek przy ulicy 25 Czerwca. Leśnicy zapraszają od godziny 10 do 18.

  Zakup samochodów elektrycznych jest jednym z elementów programu „Las energii” realizowanego przez Lasy Państwowe, który promuje i wprowadza rozwiązania służące środowisku. To między innymi wykorzystywanie alternatywnych źródeł energii.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY