Lider był za mocny

Włodzimierz Łyżwa [email protected]
Daniel Kulik przedziera się przez obrońców Miedzi, Piotra Będzikowskiego (z lewej) i Artura Szabata (nr 13). M. Skorupa
W meczu 13 kolejki spotkań I ligi grupy B piłkarzy ręcznych AZS Politechnika Radomska Radom przegrała 20:29 z Miedzią Legnica.

AZS Politechnika - Miedź Legnica 20:29 (10:15).
AZS Politechnika: Ratuszniak, Wysocki - Dąbrowski 6, A. Gryla 5, Mroczek 3, Świeca 2, Kulik 2, K. Gryla 1, Domżalski 1, Kalita, Przykuta, Psuja.
Karne: 2/0 (dwa rzuty Artura Gryli odbił Wysoczański). Kary: 10 minut (Dąbrowski i Świeca po 4, Kulik 2).
Miedź: Wysoczański, Koch - Będzikowski 7, Szabat 5, Góreczny 5, Zart 3, Adamczak 3 (2 z karnych), Kaczmarczyk 2, Grębosz 2, Kostrzewa 1, Sroka 1, Piotrowicz, Michałowski.
Karne: 2/2. Kary: 4 minuty (w tym czerwona kartka Grębosz 30 min, Piotrowicz 2). Sędziowali: R. Kwapisz z Puław i J. Pałkowski z Zamościa. Widzów: 200.

Aleksander Malinowski, trener AZS Politechnika, chciał zaskoczyć lidera i mecz rozpoczął w całkiem nowym ustawieniu, niż to było w dotychczasowych spotkaniach. Na środku rozegrania pojawił się nominalny skrzydłowy Michał Kalita, na lewym skrzydle Wojciech Psuja, a na prawym Paweł Przykuta.

POPIS KOŁOWEGO

Drużyna Miedzi szybko wykorzystała chaos w ustawieniu radomian i już po 6 minutach było 0:3. Większość bramek zdobywał doświadczony kołowy Piotr Będzikowski, który w reprezentacji Polski rozegrał 25 meczów. Radomski szkoleniowiec widząc, co się dzieje, wrócił do starego ustawienia, z Pawłem Świecą na rozegraniu i skrzydłowymi Kalitą i Karolem Grylą. Właśnie ten ostatni zdobył pierwszą bramkę dla AZS w 7 min. spotkania. Lider jednak nadal dominował i po kwadransie gry było 9:3.

SŁABSZY GRYLA

Najlepszego dnia nie miał najlepszy strzelec ligi, Artur Gryla. Na 17 rzutów zdobył tylko pięć bramek, nie wykorzystał dwóch rzutów karnych. Najlepszy fragment gry radomianie mieli między 50 a 55 minutą, kiedy ze stanu 16:26 zdobył cztery bramki z rzędu i na tablicy pojawił się wynik 20:26. Trzy gole rzucił kołowy Bartłomiej Dąbrowski, który obok Będzikowskiego był najlepszym zawodnikiem na parkiecie.

W innych meczach: MTS Chrzanów - Vive II Kielce 34:32, Unia Tarnów - Viret Zawiercie 32:37, Gwardia Opole - Wisła Sandomierz 22:21, AZS AWF Biała Podlaska - MOSiR Zabrze 32:22, ASPR Zawadzkie - Iskra Polonica Kielce 40:26.

W następnej kolejce, 24 lutego: Iskra Polonica - AZS Politechnika.