Lider Regionu 2014: najlepsze firmy i instytucje regionu...

  Lider Regionu 2014: najlepsze firmy i instytucje regionu radomskiego uhonorowane w konkursie "Echa Dnia"

  /jp/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  W Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu mieliśmy przyjemność gościć kilkaset osób: przedstawicieli nagrodzonych firm, parlamentarzystów

  W Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu mieliśmy przyjemność gościć kilkaset osób: przedstawicieli nagrodzonych firm, parlamentarzystów i samorządowców. ©Izabela Adamska

  Już po raz ósmy nagrodziliśmy firmy i instytucje tytułem Lidera Regionu w dorocznym konkursie organizowanym przez redakcję "Echa Dnia".
  W Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu mieliśmy przyjemność gościć kilkaset osób: przedstawicieli nagrodzonych firm, parlamentarzystów

  W Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu mieliśmy przyjemność gościć kilkaset osób: przedstawicieli nagrodzonych firm, parlamentarzystów i samorządowców. ©Izabela Adamska



  Wręczenie nagród odbyło się w piątkowy wieczór w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Oprawę muzyczną przygotowała orkiestra Grandioso. Wśród kilkuset zaproszonych gości byli przedstawiciele nagrodzonych firm, parlamentarzyści, samorządowcy. Zaproszonych gości przywitał Stanisław Wróbel, redaktor naczelny "Echa Dnia", który podziękował za honorowy patronat nowej premier Ewie Kopacz.

  Wszystkim laureatom w kategoriach biznesowych życzył sukcesów w prowadzeniu działalności gospodarczej, a samorządowcom dobrych wyników w zbliżających się wyborach samorządowych.

  Liderzy Regionu 2014: zdobywcy Super Liderów (zdjęcia)

  Liderzy Regionu 2014: wyróżnienia (wideo, zdjęcia)

  Liderzy Regionu 2014: nagrodzone samorządy (wideo, zdjęcia)

  Liderzy Regionu 2014: nagrodzeni w biznesie (wideo, zdjęcia)

  - To, że znaleźliśmy się tutaj świadczy o tym, że warto podejmować wszelkiego rodzaju nowe inicjatywy w dziedzinie edukacji - powiedziała Katarzyna Kołodziejska, dyrektor Szkół w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, pierwsza z nagrodzonych osób.

  - Naszą działalność można opisać czterema słowami: odwaga, rozwaga, troska i jakość. Dziękując kapitule dedykuję tą nagrodę 24 tysiącom honorowym dawcom krwi i szpiku kostnego, a także 100-osobowej załodze którą mam przyjemność zarządzać. Bez tego daru serca nie byłoby leczenia naszych pacjentów, a oni są w 12 szpitalach, a także w klinikach w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Łodzi i Kielcach - mówił na scenie Józef Waniek dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa imienia doktora Konrada Vietha w Radomiu, która to instytucja została nagrodzona.

  Brygadier Paweł Frysztak, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, nagrodzonej w kategorii "Bezpieczeństwo" dziękował kolegom strażakom, a także pracownikom wszystkich służb współpracujących ze strażakami.

  - Jest mi ogromnie miłe przyjąć to wyróżnienie w imieniu strażaków, nie tylko radomskich, bo działami w systemie powiązanym z jednostkami z innych powiatów. Jesteśmy zobowiązani do zapewniania ludziom bezpieczeństwa, ale nagrodą chciałbym się podzielić z innymi: policją, pogotowiem ratunkowym, czy innymi służbami pomocniczymi - powiedział brygadier Paweł Frysztak.

  Nagrodę odebrał też gospodarz gali Robert Pluta, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga w Radomiu.

  - Działamy bardzo prężnie, jesteśmy rozpoznawalni nie tylko w Radomiu, ale także daleko poza regionem. Jesteśmy bardzo ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych, a także społecznych i ciszy nas to, że zostaliśmy zauważeni przez kapitułę konkursu "Echa Dnia" - powiedział Robert Pluta.

  Wśród nagrodzonych były też placówki medyczne, których funkcjonowanie coraz mocniej powiązane jest z realiami rynkowymi.

  - Przez cztery ostatnie lata kreujemy dodatni wynik finansowy. To ma ogromne znaczenie, bo nie grozi nam przekształcenie w spółkę prawa handlowego. Rozwijamy placówkę, nie dajemy się, inwestujemy i cieszymy się, że efekty naszej pracy zostały dostrzeżone przez kapitułę konkursu - mówiła Dorota Kwietniewska, wicedyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą.

  W tym roku przyznaliśmy nagrodę radomskiej "tytoniówce", jednemu z największych pracodawców w mieście i regionie.

  - To niezwykle cenna dla nas nagroda, zwłaszcza, że zostaliśmy wyróżnienie w kategorii Pracodawca Roku. W gospodarce wolnorynkowej firmy muszą kierować się regułami ekonomicznymi, ale w naszym przypadku zawsze myślimy też o pracownikach. W naszych celach strategicznych jest też utrzymanie i rozwój pozycji ważnego pracodawcy w regionie - stwierdziła Katarzyna Wolińska, prezes Imperial Tobacco Manufacturing Polska.

  Na koniec przyszedł wreszcie czas na samorządy.

  - Bardzo dziękuję kapitule, że dostrzegła Kozienice. Dla nas najważniejsze jest to, że mimo wojenek lokalnych, między innymi z powodu likwidacji szkół, tylko jedna szkoła została wygaszona z powodu braku uczniów. Udało nam się zatrzymać rosnące koszty funkcjonowania oświaty. Ale najważniejsze jest to, że mimo tych wszystkich przeciwności jakość kształcenie jest na coraz lepszym poziomie. Nie zwalnialiśmy też nauczycieli - zauważył Tomasz Śmietanka, burmistrz Kozienic.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo