Lider z Iłży wciąż bez wygranej (zdjęcia)

W piątek rozegrano jedno spotkanie w klasie okręgowej. Lider tabeli Polonia Iłża, bezbrakowo zremisowała z Legionem Głowaczów.

Polonia Iłża - Legion Głowaczów 0:0.

Polonia: Wróbel - Godzisz, Wiatrak, Kobylarczyk, Chmielewski, Cheda (65 Chudyba), Rysiewski, Kłos (72 Wajs), Gut, Zięba (46 Kogut), Kacprzak.

Legion: Krynicki - H.Czubaj, Pawlonka, Ogonowski, M.Czubaj, Malinowski, Banach, Cieślik (90 W. Czubaj), Czaplarski (80 W.Czubaj), Krupa (55 Wolski), Bolek.

Po porażce 0:2 z Zorzą w Kowali wydawało się, że lider z Iłzy nieco się otrząśnie. Tymczasem podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego rozegrali kolejne słabe spotkanie.

- Walczymy, biegamy, starmy się, ale nic nie wpada do siatkiu rywala - bezradnie rozkładał ręce trener Polonii.

Przed przerwą kibice oglądali budne widowisko. Oba zespoły stworzyły sobie zaledwie po jednej groźnej okazji. W 40 minucie Łukasz Kłos strzałem z 14 metrów trafił piłką w słupek. Chwilę później po szybkiej kontrze Legionu, Marcin Cieślik minimalnie nie trafił.

W drugiej połowie optyczną przewagę osiągnęli iłżanie, ale nie potrafili tego udokumentować. Dwukrotnie na bramkę strzelał wspomniany Kłos. Najlepszą okazję miał za to Piotr Bolek z Legionu. W 74 minucie wyszedł sam na sam z golkiperem Polonii, ale Zbigniew Wróbel końcami palców zdołał wybić piłkę.

Więcej o meczu oraz rozmowa z Piotrem Bolkiem we wtorkowym "Echu Sportowym"