Liga Siatkówki Kobiet. E.Leclerc Radomka Radom nie dała rady mistrzyniom Polski. Porażka radomianek w trzech setach w Policach

Michał Nowak
E.Leclerc Radomka Radom przegrała w środę na wyjeździe z mistrzem Polski, Chemikiem Police. Bartosz Piątkowski / radomka.com
W meczu 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom w trzech setach przegrała na wyjeździe z Chemikiem Police.

Chemik Police - E.Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:18, 25:13, 25:22)
Chemik: Mirković, Gamma, Grajber, Mędrzyk, Chojnacka, Ogbogu, Krzos (libero) oraz Łukasik
E.Leclerc Radomka: Grabka, Szczepańska-Pogoda, Skrzypkowska, Biała, Kubacka, Ponikowska, Drabek (libero) oraz Samul (libero), Borawska, Abercrombie, Alishanova
Sędziowie: Janusz Cyran i Mariusz Fiutek.
MVP: Chiaka Ogbogu (Chemik Police).

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był zespół gospodarzy i z tej roli wywiązał się bez zarzutu. Przed tym spotkaniem Chemik zajmował pierwsze miejsce w tabeli ze zdecydowaną przewagą nad drugim ŁKS-em Commerceconem Łódź. E.Leclerc Radomka była natomiast ósma.

Po wyrównanym początku (3:3), trzy "oczka" z rzędu zdobyły gospodynie (6:3). Parę chwil później jednak radomianki doprowadziły do remisu. Po asie serwisowym Gabrieli Ponikowskiej było 9:9. W kolejnych minutach jednak inicjatywę przejął Chemik, który po punktowej serii prowadził już 19:14. W końcówce tak wysokiego prowadzenia ekipa z Polic nie oddała i po dobrym ataku Chiaki Ogbogu wygrała odsłonę otwarcia 25:18.

Druga partia była kompletnie nieudana dla podopiecznych trenera Jacka Skroka. Tylko na samym początku radomianki toczyły wyrównaną walkę z rywalkami (3:3, 5:4). Potem inicjatywę przejęły mistrzynie Polski. Zaczęło się od serii sześciu punktów z rzędu (10:4). Kolejna taka seria miała miejsce, kiedy na tablicy wyników był rezultat 14:8. Wtedy miejscowe zdobyły aż dziewięć "oczek" z rzędu (!) po czym z łatwością wygrały drugiego seta do 13.

Zdecydowanie bardziej radomianki postawiły się rywalkom w odsłonie numer trzy, choć nie zaczęła się ona dla E.Leclerc Radomki dobrze (5:1). Wysoka przewaga zespołu z Polic utrzymywała się przez większość tego seta (9:4, 12:7, 15:9). Podopieczne trenera Skroka nie złożyły jednak broni. Od stanu 18:11 zdobyły pięć punktów z rzędu (18:16), a kilka chwil później zbliżyły się na dystans jednego "oczka" (20:19). Więcej zimnej krwi w końcówce zachowały jednak miejscowe, które wygrały ostatecznie 25:22 i w całym meczu 3:0.