Liga Siatkówki Kobiet. E.Leclerc Radomka Radom nie sprawiła niespodzianki w Rzeszowie i przegrała z wiceliderem, Developresem SkyRes

Michał Nowak
E.Leclerc Radomka Radom przegrała na wyjeździe z Developresem SkyRes Rzeszów 0:3. Bartosz PIątkowski / radomka.com
Nie było niespodzianki w meczu 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. E.Leclerc Radomka Radom przegrała na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek, Developresem SkyRes Rzeszów 0:3.

Developres SkyRes Rzeszów - E.Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:16, 25:18, 25:16)
Developres SkyRes: Barakowa, Zaroślińska, Blagojević, Mlejnkova, Tokarska, Witkowska, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero)
E.Leclerc Radomka: Grabka, Abercrombie, Skrzypkowska, Sakradzija, Bałucka, Kubacka, Drabek (libero) oraz Samul (libero), Molenda, Biała, Szczepańska, Shafagat
Sędziowie: Aleksandra Szydełko i Bartlomiej Baniak.
MVP: Jelena Blagojević (Developres SkyRes Rzeszów).

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO - TUTAJ

Faworytem tego spotkania był bez wątpienia zespół Developresu, który jest wiceliderem rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet i z tej roli wywiązał się w niedzielę znakomicie. Podopieczne trenera Lorenzo Micelliego były stroną dominującą i wygrały zasłużenie nie tracąc nawet seta.

Gospodynie dobrze zaczęły to spotkanie. Po ataku Zaroślińskiej-Król w kontrataku było 4:1. Radomianki doprowadziły do remisu po autowym zbiciu Blagojević. Ten stan utrzymywał się jednak tylko chwilę, bbowiem parę minut później ponownie rzeszowianki były na prowadzeniu i to już bardzo wyraźnym. Dobrze dysponowana była Zaroślińska-Król, która bardzo dobrze spisywała się nie tylko w ataku, ale też w polu serwisowym (15:8). Pięć oczek zdobytych z rzędu (15:13) dało radomiankom kontakt z rywalkami, ale znów tylko na moment. Później znów Developres odjechał z wynikiem. Po skutecznym bloku było 21:15. Set zakończył się asem serwisowym Mlejnkovej (25:16).

Dużo lepiej E.Leclerc Radomka zaczęła drugą odsłonę (2:4, 3:5, 4:6, 5:7). Podopieczne trenera Jacka Skroka utrzymywały przez parę minut tę delikatną przewagę. Gospodynie jednak doprowadziły do remisu dość szybko (10:10), a potem wyszły na prowadzenie zdobywając parę "oczek" z rzędu (14:10). Od tej pory to Developres SkyRes Rzeszów był stroną przeważającą. Po autowym ataku Majki Szczepańskiej-Pogody było 22:16, a chwilę później seta zakończyła pewnym atakiem z lewego skrzydła Mlejnkova (25:18) i było już 2:0.

Początek trzeciej partii to wymiana ciosów, a wynik oscylował w granicach remisu (5:4, 8:7). Od stanu 11:10 przyjezdne straciły cztery punkty z rzędu (14:10). Chwilę później ta strata wzrosła do sześciu punktów (18:12) i E.Leclerc Radomka nie była już jej w stanie odrobić. Końcówka trzeciego seta i zarazem całego meczu to już zdecydowana przewaga gospodyń, które wygrały po skutecznej akcji Yanevy 25:16 i 3:0.