Liga Siatkówki Kobiet. E.Leclerc Radomka Radom pokonała bez straty seta KSZO Ostrowiec. Nie był to jednak dla radomianek łatwy mecz

Michał Nowak
E.Leclerc Radomka Radom wygrała bez straty seta u siebie z KSZO Ostrowiec.
E.Leclerc Radomka Radom wygrała bez straty seta u siebie z KSZO Ostrowiec. Tadeusz Klocek
W zaległym meczu 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom pokonała 3:0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mimo wygranej bez straty seta, nie był to "spacerek" dla zespołu z Radomia.

E.Leclerc Radomka Radom - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:21, 25:18, 25:11)
E.Leclerc Radomka: Grabka 2, Szczepańska-Pogoda 5, Skrzypkowska 10, Sakradzija 3, Bałucka 10, Kubacka 8, Drabek (libero) oraz Biała 10, Abercrombie 11, Molenda 3, Ponikowska 1.
KSZO: Geyko 4, Kucińska 1, Łyszkiewicz 3, Oktaba 8, Wojtowicz 5, Dorsman 11, Pauliukouskaya (libero) oraz Trach, Rdzanek.
Sędziowie: Mariusz Gadzina i Grzegorz Janusz.
MVP: Natalia Skrzypkowska (E.Leclerc Radomka Radom).

i personelu medycznego w Choroszczy

Choroszcz: Lekarze dostali podwyżki, żeby nie odchodzili ze szpitala

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był zespół E.Leclerc Radomki. Ekipa KSZO boryka się w ostatnich tygodniach z dużymi problemami. Na mecz do Radomia przyjechało tylko dziewięć zawodniczek. To jednak zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego zdecydowanie lepiej zaczął to spotkanie. Podopieczne trenera Frantiska Bockaya grające bez zbędnej presji wypunktowały miejscowe przy zagrywce Olgi Geyko (9:16). Błyskawicznie jednak gospodynie odrobiły stratę przy serwisie Renaty Białej (16:17). Kolejne akcje to wymiany ciosów (20:20), ale E.Leclerc Radomka zyskała przewagę po asie serwisowym Majki Szczepańskiej-Pogody i błędzie Zuzanny Kucińskiej (23:20). Gospodynie nie oddały jej do końca partii otwarcia (25:21).

Również w drugiej odsłonie siatkarki z Radomia miały problemy z przyjęciem zagrywek Geyko (5:8). E.Leclerc Radomka nie mogła odnaleźć swojego rytmu gry i przejąć inicjatywy. Wynik albo utrzymywał się w granicach remisu albo to zespół z Ostrowca był na minimalnym prowadzeniu (8:9, 11:11, 11:13). Podopieczne trenera Jacka Skroka zupełnie nie przypominały zespołu, który w poprzedni piątek zagrał bardzo dobry mecz z Legionovią w Legionowie. Mimo to zdołały wreszcie przełamać rywalki (19:18). Chwilę później po asowej zagrywce Renaty Białej i dobrym ataku prowadzonej z kwadratu Brittany Abercrombie było już 22:18. To właśnie Amerykanka zakończyła drugą odsłonę (25:18).

Dopiero w trzecim secie radomska ekipa złapała swój właściwy rytm. Od samego początku tej partii podopieczne trenera Jacka Skroka kontrolowały jej przebieg (6:4, 10:6, 13:8, 15:9). Znów decydująca była zagrywka. Seria atakującej Abercrombie pozwoliła E.Leclerc Radomce jeszcze powiększyć przewagę (od stanu 17:10 do 22:10). Zespół KSZO wyraźnie rozbity już nie był w stanie podjąć walki i miejscowe po dobrym ataku Białej wygrały 25:11 i 3:0.