Liga Siatkówki Kobiet. E.Leclerc Radomka Radom pokonała wicemistrzynie Polski, Grot Budowlanych Łódź

Włodzimierz Łyżwa
Spora niespodzianka w Radomiu. W meczu Ligi Siatkówki Kobiet, E.Leclerc Radomka pokonała 3:2 Grot Budowlanych Łódź. MVP meczu została Paulina Zaborowska, rozgrywająca radomskiego zespołu.

E.Leclerc Radomka Radom - Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:23, 25:23, 29:31, 21:25, 15:11)
E.Leclerc Radomka: Zaborowska 4, Szczepańska-Pogoda 20, Mucha 16, Jones-Perry 31, Lazcano 3, Bałucka 2, Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Kubacka 9, Biała, Azizowa, Laskowska.
Grot Budowlani: Nowicka, Kraiduba 22, Twardowska 18, Bączyńska 21, Lewandowska 6, Śmieszek 12, Twardowska 18, Stenzel (libero) oraz Bałdyga 4.
MVP: Paulina Zaborowska (E.Leclerc Radomka Radom)

Stare siatkarskie porzekadło mówi, że ten kto prowadzi 2:0 i nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. To się jednak w sobotni wieczór w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu nie sprawdziło. E.Leclerc Radomka sensacyjnie pokonała, ale jak najbardziej zasłużenie aktualne wicemistrzynie Polski, Grot Budowlanych Łódź.
Najbardziej jednak sprawiedliwym wynikiem powinna być wygrana podopiecznych trenera Adama Grabowskiego 3:0 lub 3:1, cztli za trzy punkty. Dobra jest i wygrana 3:2, czyli za dwa punkty.

Trener Adam Grabowski przemeblował nieco wyjściowy skład swojego zespołu w stosunku do poprzedniego przegranego spotkania, 0:3 z Energą MKS Kalisz.
Majka Szczepańska-Pogoda, która ostatnio grała na przyjęciu, wróciła na swoją pozycję atakującej, a Matharyta Azizowa tym razem nie wybiegła w wyjściowym składzie. Za przyjęcie odpowiadały Emila Mucha i nowo pozyskana Amerykanka Veronica Jones-Perry. Na pozycji rozgrywającej zagrała Paulina Zaborowska, bowiem do tej pory numer jeden na tej pozycji, Paulina Szpak, w ogóle nie było w protokole meczowym z powodu urazu barku.

Dwa pierwsze sety koncertowe w wykonaniu radomskiej drużyny. Mecz powinien się zakończyć po trzecim secie, w którym radomianki miały trzy piłki meczowe.

Czwarty set najsłabszy, ale piąty ponownie dla radomskiego zespołu i zasłużona wygrana 15:11 i w całym meczu 3:2.