Liga Siatkówki Kobiet. E.Leclerc Radomka Radom przegrała 1:3 z aktualnym mistrzem Polski ŁKS Commercecon Łódź

Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski siatkarek.
Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski siatkarek. Tadeusz Klocek
W meczu drugiej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, E.Leclerc Radomka Radom przegrała 1:3 z ŁKS Commercecon Łódź.

E.Leclerc Radomka Radom - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:22, 22:25, 21:25, 18:25)
E.Leclerc Radomka:Szpak 3, Azizowa 21, Bałuk 13, Jerkov 6, Bałucka 13, Kubacka 11, Witkowska (libero) oraz Szczepańska-Pogoda 3, Bodasińska (libero).
ŁKS Commercecon: Mori, Bociek 20, Lazović 20, Wójcik 11, Alagierska 11, Pacak 11, Strasz (libero) oraz Szczyrba, Edelman, Skrzypkowska, Korabiec (libero)
MVP: Katarina Lazović.

Na mecz do Radomia wybrał się Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski siatkarek.

Dobre złego początki. Pewnie siatkarki E.Leclerc Radomki Radom rozpoczęły walkę z Mistrzem Polski. Niestety zabrakło kropki nad „i”. Trzy punkty pojechały do Łodzi.

Bardzo dobrze siatkarki E.Leclerc Radomki Radom rozpoczęły spotkanie z Mistrzem Polski (9:6). Świetnie w bloku funkcjonował duet Bałucka/Kubacka. Dziewczyny dzielnie broniły i nie dały łodziankom przebić się na swoje boisko. Po skutecznym ataku Sonii przewaga gospodyń wzrosła do 5 oczek i walczyły one o piłkę setową. Zawodniczki ŁKS Commercecon Łódź próbowały jeszcze
ratować sytuację, ale ostatecznie premierową odsłonę dzisiejszego spotkania wygrały radomianki 25:22.

Drugi set zaczął się podobnie (4:0). Radomka szybko wyszła na prowadzenie, ale niestety równie szybko je straciła. Atak Wójcik
zapoczątkował walkę „punkt za punkt”. Od tej pory kibice zgromadzeni w hali MOSiR musieli uzbroić się w cierpliwość. Bardzo długo ciężko było wyłonić zwycięzcę tej partii (11:11; 15:15; 18:18; 20:20). W końcówce podopieczne Jacka Skroka jakby lekko przysnęły. ŁKS bez najmniejszego problemu zdobył kolejne pięć oczek i wyrównał stan meczu 1:1.

W trzeciej odsłonie sen Radomki trwał dalej (7:14). Siatkarki nie miały żadnych argumentów do walki z Mistrzem Polski. Wydawało
się, że po skutecznym ataku Azizovej uda się jeszcze coś w tym secie wywalczyć (13:15). Niestety rozpędzone łodzianki były nie do zatrzymania. Trzecią odsłonę zakończył serwis w siatkę Mii Jerkov.

Czwarty set okazał się ostatnim. Początkowo jeszcze Radomka dawała szansę na doprowadzenie do tie-breaka (4:4; 6:6), ale po ataku Pacak podopieczne Jacka Skroka nie odnalazły już swojego stylu gry. Melodię do zdobywania punktów miały za to przeciwniczki, które pewnie, z akcji na akcję były coraz bliżej wygranej. Przyjezdne pewnie atakowały i kończyły większość
piłek. ŁKS Commerceon Łódź wygrał 25:18 i całe spotkanie 3:1.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0