Liga Siatkówki Kobiet. Dobry mecz i pewne trzy punkty E.Leclerc Radomki Radom w pojedynku z Eneą PTPS Piła

Martin Nowak
E.Leclerc Radomka Radom bez straty seta pokonała we własnej hali ekipę Enea PTPS-u Piła. Tadeusz Klocek
W meczu 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom w dobrym stylu pewnie pokonała Eneę PTPS Piła 3:0 rewanżując się tym samym za porażkę z pierwszej rundy fazy zasadniczej.

E.Leclerc Radomka Radom - Enea PTPS Piła 3:0 (25:18, 25:19, 25:9)
E.Leclerc Radomka: Grabka 4, Abercrombie 22, Skrzypkowska 7, Sakradzija 12, Bałucka 6, Kubacka 7, Drabek (libero) oraz Samul (libero), Molenda 1, Biała 1.
Enea PTPS: Szpak 2, Azizova 14, Słonecka 3, Kaczorowska 5, Stencel 8, Trojan 2, Lemańczyk (libero) oraz Chrzan, Kobus, Strantzali 4.
Sędziowie: Adam Mituta i Damian Lic.
MVP: Britanny Abercrombie (E.Leclerc Radomka Radom).

W meczu 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom pokonała pewnie Eneę PTPS Piła 3:0. Zobaczcie nasza obszerną galerię zdjęć z tego spotkania!

E.Leclerc Radomka Radom - Enea PTPS Piła. GALERIA ZDJĘĆ z me...

Początek tego pojedynku był bardzo nierówny z obu stron. Drużyny grały seriami, a żadna z nich nie potrafiła ustabilizować swojej gry (0:3, 4:6, 8:6, 10:9, 11:11). Po obu stronach nie brakowało błędów własnych, ale były także i bardzo ciekawe, długie wymiany. Po dobrym ataku Brittany Abercrombie i błędzie Pauliny Szpak był remis 16:16. Amerykanka za moment wyprowadziła E.Leclerc Radomkę na prowadzenie. Gospodynie wreszcie złapały swój rytm gry. Kiedy pilanki wpadły w siatkę, a potem nie poradziły sobie z zagrywką Julity Molendy i atakowały w siatkę było już 23:18. Chwilę później miały piłkę setową po skutecznym bloku, a wygrały odsłonę otwarcia po autowym ataku Anny Stencel.

Od samego początku drugiej partii inicjatywa była po stronie radomianek. Podopieczne trenera Jacka Skroka szybko wypracowały sobie spore prowadzenie (5:1, 7:2), które utrzymywały w kolejnych minutach. Po błędzie dotknięcia siatki przez pilanki przewaga wzrosła do siedmiu "oczek" (16:9). Kiedy przewaga miejscowych zmniejszyła się do pięciu punktów (19:14) szybko zareagował trener Jacek Skrok prosząc o przerwę. Po niej E.Leclerc Radomka kontynuowała dobrą grę, choć w końcówce zdarzył jej się przestój. Mimo to miejscowe wypunktowały rywalki wygrywając do 19 a seta numer dwa zakończyła asową zagrywką Renata Biała.

Siatkarki z Radomia zapowiadały przed meczem, że ich marzeniem, wciąż możliwym do zrealizowania jest awans do najlepszej szóstki Ligi Siatkówki Kobiet. Jednym z warunków było wygranie za trzy punkty w spotkaniu z Eneą PTPS Piła i to zadanie radomianki realizowały bardzo dobrze także w secie numer trzy. Podobnie jak w drugim secie szybko zyskały przewagę (4:1, 9:5). Przy stanie 13:6 w pole serwisowe powędrowała Izabela Bałucka, a z jej zagrywką nie radziły sobie rywalki. Do tego gospodynie dołożyły jeszcze skuteczną grę na siatce i na tablicy wyników widniał rezultat 20:6. Końcówka była już tylko formalnością. Siatkarki z Radomia wygrały bardzo wysoko, bo 25:9 po ataku ze środka Sonii Kubackiej, rewanżując się tym samym rywalkom za porażkę w pierwszej rundzie na ich terenie (1:3).

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom we własnej hali wygrały 3:0 z Eneą PTPS Piła. Byliście na meczu? Znajdźcie się na naszych zdjęciach! >>> KLIKNIJ NA ZDJĘCIE LUB UŻYJ STRZAŁEK NA KLAWIATURZE, ABY PRZEJŚĆ DALEJ  KLIKNIJ NA ZDJĘCIE LUB UŻYJ STRZAŁEK NA KLAWIATURZE, ABY PRZEJŚĆ DALEJ

Trybuny na meczu 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet: E.Lecler...