Liga Siatkówki Kobiet. Po czterosetowym pojedynku siatkarki E.Leclerc Radomki Radom przegrały u siebie z Developresem SkyRes Rzeszów

Michał Nowak
Fragment meczu E.Leclerc Radomka Radom - Developres SkyRes Rzeszów.
Fragment meczu E.Leclerc Radomka Radom - Developres SkyRes Rzeszów. Joanna Gołąbek
W meczu 6. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki E.Leclerc Radomki Radom przegrały 1:3 we własnej hali z Developresem SkyRes Rzeszów. Gospodynie wygrały pierwszą partię, ale kolejne należały już do przeciwniczek.

E.Leclerc Radomka Radom - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (30:28, 14:25, 21:25, 14:25)
E.Leclerc Radomka: Grabka, Szczepańska-Pogoda 13, Bączyńska 18, Biała 11, Bałucka 8, Ponikowska 7, Drabek (libero) oraz Samul (libero), Kapturska, Borawska 4, Alishanova 2, Molenda 1.
Developres SkyRes: Barakowa 4, Zaroślińska-Król 21, Blagojević 14, Mlejnkova 15, Witkowska 9, Hawryła 7, Sawicka (libero) oraz Rabka 3, Hatala, Tokarska.
Sędziowie: Bartłomiej Baniak i Sławomir Gołąbek.
MVP: Katarzyna Zaroślinska-Król (Developres SkyRes Rzeszów).

Oba zespoły podchodziły do tego spotkania w zgoła odmiennych nastrojach. E.Leclerc Radomka zajmowała ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie trzema punktami na koncie, a ekipa z Rzeszowa była piąta z dziewięcioma "oczkami". To jednak podopieczne trenera Jacka Skroka lepiej zaczęły środowy mecz (3:1). Po asowej zagrywce Anny Bączyńskiej przewaga wzrosła do trzech punktów (7:4) i trener przyjezdnych poprosił o pierwszą w tym spotkaniu przerwę. Szybko jednak rzeszowianki doprowadziły do remisu, głównie za sprawą dobrych serwisów Kamili Witkowskiej (7:7). Ten stan utrzymał się jednak tylko przez moment. Parę chwil później bowiem znów E.Leclerc Radomka zbudowała sobie przewagę, tym razem czteropunktową i po asowej zagrywce Majki Szczepańskiej-Pogody było 13:9. Gospodynie nie utrzymały jednak tego prowadzenia (17:17) i gra się wyrównała. Po bardzo długiej akcji przy stanie 22:21 skutecznie z prawego skrzydła atakowała Szczepańska-Pogoda. Wydawało się, że może być to kluczowa wymiana w tej odsłonie. Rzeszowianki doprowadziły jednak do remisu (24:24). Końcówka przyniosła wiele emocji i grę na przewagi. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały miejscowe, które po autowym ataku rywalek wygrały 30:28.

Radomianki zaczęły drugiego seta podbudowane wygraną w poprzednim (3:0, 7:5). Niestety, w kolejnych minutach coś się w zespole E.Leclerc Radomki zacięło. Podopieczne trenera Jacka Skroka miały problem z własną zagrywką, przyjęciem czy ze skończeniem ataków. Przyjezdne nie tylko szybko odrobiły stratę, ale wyszły na wysokie prowadzenie. Po skutecznym bloku prowadziły już różnicą siedmiu punktów (12:19). Ten sam element dał im piłkę setową (14:24), którą wykorzystały już w kolejnej akcji.

Siatkarki E.Leclerc Radomki po bardzo dobrym początku (3:1, 9:5) oddały nieco inicjatywę rywalkom, które to bezlitośnie wykorzystały. Od stanu 12:12 rzeszowianki zdobyły trzy "oczka" z rzędu i odskoczyły miejscowym (12:15). Sygnał do odrabiania strat mocną i skuteczną zagrywką dała Szczepańska-Pogoda (16:16). Chwilę później po obiciu bloku przez Annę Bączyńską, radomianki wyszły na prowadzenie (18:17). Szybko jednak sytuacja uległa zmianie. Po asowej zagrywce Witkowskiej było bowiem 20:23, a chwilę później skutecznie atakowała Jelena Blagojević, która później wykorzystała piłkę przechodzącą (21:25) i Developres po wyszedł na prowadzenie w tym meczu.

Zespół przyjezdny ewidentnie złapał wiatr w żagle po dwóch zwycięskich partiach, a E.Leclerc Radomka obniżyła loty. Początek seta numer cztery należał zdecydowanie do Developresu (2:7). Rzeszowianki utrzymywały przewagę i po dobrej akcji Magdaleny Hawryły było 5:10. W drużynie gospodyń brakowało agresji, którą pokazywały choćby w odsłonie otwarcia. Miejscowe nie były w stanie znaleźć sposobu na dobrze dysponowane rywalki, które po skutecznym bloku prowadziły już różnicą ośmiu punktów (7:15). W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie. Wręcz przeciwnie, rzeszowianki jeszcze powiększały przewagę (10:22) i zwyciężyły po dobrym ataku Michaeli Mlejnkowej (14:25).