Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lucyna Wiśniewska Honorową Obywatelką Miasta i Gminy Jedlnia-Letnisko. Tytuł podczas wzruszającej uroczystości odebrali córka i syn

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Syn i córka Lucyna Wiśniewskiej odbierają tytuł Honorowego Obywatela. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Syn i córka Lucyna Wiśniewskiej odbierają tytuł Honorowego Obywatela. Więcej na kolejnych zdjęciach.
W niedzielę 11 grudnia Rada Miejska w Jedlni-Letnisku w uznaniu zasług przyznała Lucynie Wiśniewskiej tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Jedlni-Letniska. Nadanie miało bardzo uroczysty i wzruszający charakter. Tytuł odebrały dzieci pani Lucyny, która kilka miesięcy temu zginęła w tragicznym wypadku. Zobaczcie zdjęcia.

Lucyna Wiśniewska Honorową Obywatelką Jedlni-Letniska

Burmistrz Jedlni-Letnisko Piotr Leśnowolski: - Nadanie tego tytułu jest wyrazem szacunku i uznania za osiągnięcia oraz pracę na rzecz miasta i gminy.

Uroczysta 71. Sesja Rady Miejskiej odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej w Jedlni-Letnisku i poprzedziła ją msza święta w intencji zmarłej Lucyny Wiśniewskiej w kościele parafialnym pod wezwaniem Opieki Świętego Józefa w Jedlni-Letnisku.

Sesję poprowadziła Przewodnicząca Rady Miejskiej Sylwia Moskwa, a radni poprzez aklamację przyjęli jednogłośnie uchwałę.

-Pamiątkowy grawerton, uchwałę, kwiaty oraz pamiątkowe zdjęcie wręczyliśmy z Przewodniczącą Rady Miejskiej córce Sylwii Wiśniewskiej oraz synowi Wojciechowi Wiśniewskiemu. Uroczystość poprowadził Dariusz Sowa

- poinformował burmistrz Leśnowolski.

Zobaczcie galerię zdjęć z uroczystości

Kim była Lucyna Wiśniewska

Lucyna Wiśniewska to lekarka, polityk, dyrektor Sanepidu w Radomiu i posłanka na Sejm V kadencji. Urodziła się 30 czerwca 1955 w Skaryszewie.
Z zawodu lekarz medycyny, uzyskała specjalizację drugiego stopnia w zakresie neurologii i organizacji ochrony zdrowia. W 1981 ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Od początku działalności zawodowej była związana związana z Oddziałem Neurologii i Poradni Neurologicznej w Radomiu oraz Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Radomiu.

W latach 90. pełniła między innymi funkcję lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego. Później została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie i Radomiu. Do 2005 zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Należała do współtwórców radomskiej organizacji Środowiska Inicjatywa, działała w Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich, w 2004 zasiadała w zarządzie tego stowarzyszenia. Od 1974 zajmowała się organizacją pielgrzymek, przez dwanaście lat kierowała służbami medycznymi.

W wyborach parlamentarnych w 2005 została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego. 27 kwietnia 2007 przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 bezskutecznie ubiegała się o mandat senatora z ramienia komitetu Marka Jurka, a w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 o mandat eurodeputowanej z listy Prawicy Rzeczypospolitej. W wyborach do Sejmu w 2019 otworzyła listę swojego ugrupowania w okręgu radomskim. Nie udało się jej uzyskać mandatu. Kilkanaście ostatnich lat była dyrektorem Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radomiu.

Zginęła w wypadku 30 października 2022 roku. Informowaliśmy o nim na bieżąco.

Jej pogrzeb odbył się kilka dni później:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie