Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

M1 Radom. W sobotę będzie Radomska Giełda Winyli ze znanym saksofonistą Kubą Więckiem

R
materiały arysty
Kolejna edycja Radomskiej Giełdy Winyli rozpocznie się w sobotę, 12 października o godzinie 11 w Centrum Handlowym M1.

Hall przed wejściem do radomskiego Media Markt znów zapełni się stoiskami z wszelkiego rodzaju nośnikami audio, głownie płytami winylowymi. Na giełdzie pojawią się ciekawe konstrukcje urządzeń i akcesoriów audio. Gwiazdą będzie fenomenalny saksofonista i kompozytor Kuba Więcek.

Rynek płyt winylowych w Polsce nabiera rozpędu. Liczba osób zakochanych w czarnej płycie wciąż rośnie. Przekłada się to na coraz większe zapotrzebowanie na poszczególne tytuły oraz niestety rosnące wyraźnie ceny najbardziej poszukiwanych płyt. Dlatego imprezy takie jak Radomska Giełda Winyli cieszą się dużym zainteresowaniem. W jednym miejscu i czasie można spotkać największe firmy zajmujące się obrotem płyt winylowych. Daje to gwarancję znalezienia ulubionego krążka w dobrej cenie. Dotyczy to zarówno nowych wydań, jak i rynku wtórnego. Szacujemy, że w ofercie tej edycji giełdy znajdzie się ponad 30 tysięcy tytułów. Ponad 2 tysiące winyli wystawią gospodarze, Media Markt Radom. Co ważne, tego dnia w markecie obowiązywać będą specjalne promocje na płyty i sprzęt audio. Szczegóły poznamy w dniu imprezy.

Na miejscu będzie działało giełdowe studio Radio Radom 87,7FM . Z Radomskiej Giełdy Winylij będzie na żywo prowadzony program „Wolna sobota”. Prowadzący audycję Mariusz Turczyk i Marcin Getler skorzystają z okazji i porozmawiają na antenie z winylowymi pasjonatami tak licznie zgromadzonymi w radomskim M1.

Gwiazdą jesiennej edycji giełdy będzie Kuba Więcek. Saksofonista i kompozytor koncertujący z czołowymi przedstawicielami światowego jazzu. Jego pierwszy album "Another Raindrop", nagrany w trio z Michałem Barańskim i Łukaszem Żytą ukazał się w prestiżowej serii "Polish Jazz", co czyni go pierwszym od 28 lat debiutantem w tym wydawnictwie, najmłodszym w całej jego historii. Plyta została uhonorowana Fryderykiem. 12 kwietnia tego roku, również w serii "Polish Jazz", ukazała się druga autorska płyta Kuby Więcka Multitasking. Album odmienny – z wykorzystaniem elektroniki, bardziej produkcyjnym podejściem do materiału i dużą dbałością o szczegóły. Bardzo różnorodny stylistycznie i koncepcyjnie. Do nagrania utworu „Jazz Robots” muzycy zaprosili gościnnie Marcina Maseckiego. O efekt końcowy brzmienia albumu zadbał światowej klasy, japoński inżynier dźwięku Seigen Ono, który masterował albumy m.in Keitha Jarretta czy Ryuichyego Sakamoto. Podczas giełdy będzie możliwość porozmawiania z artystą, zdobycia autografu i posłuchania krótkiego koncertu.

Jeśli chodzi o gramofony, warto odwiedzić stoisko Audio Laboratorium. Tu rolę gwiazdy tegorocznej giełdy będą pełnić gramofony Perpetuum Ebner. Ta niemiecka, mająca ponad stuletnie tradycje, firma zaprezentuje się poprzez polskiego dystrybutora z dwoma urządzeniami: PE800 i PE2525. Nowoczesne konstrukcje będzie można porównać z klasykami ze złotej ery winyli firmy Dual. Zaprezentowane zostaną modele: Dual CS 510, Dual CS 505 mk3, Dual CS 604, Dual CS 704.

Poprawne funkcjonowanie gramofonu wymaga wielu technicznych zabiegów i odpowiednich akcesoriów. Te zaprezentuje dystrybutor marki Ortofon-HiFi na Polskę CNT Audio. Oprócz wkładek gramofonowych tej renomowanej duńskiej marki, będzie można nabyć m.in. headshelle, przewody, przyrządy do kalibracji gramofonu, płyty testowe, płyty do antyskatingu.

Ciekawe propozycje sprzętu audio zaprezentuje na swoim stoisku Haiku-Audio. Najmocniejszym atutem będzie wzmacniacz SOL IV. I to dosłownie, bo jest to najmocniejsza propozycja z serii SOL o mocy 120W dla 8Ω (200W/4Ω) na kanał. Posiada odrębne zasilacze stabilizowane dla każdego kanału. Użyto w nim najwyższej jakości komponentów: gniazda głośnikowe CMC, kondensatory Nichicon-Gold, precyzyjne metalizowane rezystory i potencjometry Alps. Miłośników lamp zachwyci z pewnością Selene 6550 A. To przeciwsobny wzmacniacz lampowy pracujący w klasie A zbudowany w oparciu o przeznaczone do urządzeń audio lampy 6550. Układ nawiązuje do konstrukcji z lat `40 ubiegłego wieku. Co ciekawe, cała droga sygnału, od gniazd wejściowych, przez pierwszy stopień, aż do stopnia końcowego oraz transformatorów i konektorów głośnikowych zbudowana jest techniką montażu przestrzennego. Wreszcie będzie możliwość porównania pracy przedwzmacniaczy gramofonowych tranzystorowych (SOL MM) i lampowych (Ganymede).

Z edycji na edycję, Radomska Giełda Winyli ma coraz dłuższą listę imprez towarzyszących. W ramach imprezy odbędzie się pokaz możliwości ekspresów do kawy najnowszej generacji. Popisy baristów odbędą się w ramach eventu Latte Art. Będzie można podpatrzyć, jak przygotować dobrą kawę. Będzie możliwa także degustacja.

Poprawa uwagi słuchowej pozwoli w pełni delektować się analogowym dźwiękiem płyt winylowych. Zainteresowani poprawą koncentracji, uwagi, zwiększeniem możliwości zapamiętywania, obniżeniem poziomu stresu, wsparcia swoich dzieci w nauce będą mogli na miejscu skorzystać z porad terapeutów Tomatis Radom.

Nowością w tej edycji giełdy będzie studio tatuażu. Co ciekawe, w trakcie giełdy będą powstawały na naszych oczach te małe dzieła sztuki. Przygotowane są już ponoć specjalne muzyczne motywy.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie