Marcin Ruta Człowiekiem Roku 2017 Regionu Radomskiego!...

  Marcin Ruta Człowiekiem Roku 2017 Regionu Radomskiego! Poznajcie wszystkich nagrodzonych (zdjęcia)

  redakcja

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Marcin Ruta został Człowiekiem Roku 2017 Regionu Radomskiego.
  1/92
  przejdź do galerii

  Marcin Ruta został Człowiekiem Roku 2017 Regionu Radomskiego.

  W piątek, 16 lutego uroczystej podczas gali finałowej poznaliśmy laureatów akcji Człowiek Roku 2017. Zwycięzców w kategoriach wybrali czytelnicy. Zaś zwycięzców w powiecie i regionie wyłoniła kapituła spośród 10 osób z największą liczbą głosów. Poznajcie nagrodzonych!
  OGLĄDAJ RELACJĘ Z GALI


  - Nasza akcja od początku zakładała prezentację wyróżniających się osobowości oraz ich godnych powielenia prac. Z dumą mogę stwierdzić, że zadanie zostało zrealizowane. Przyznaję, że nie łatwo było podjąć ostateczne decyzje i wyłonić spośród tak wyjątkowego grona osoby, które dziś nagradzamy. Każdy z nominowanych to postać unikalna i mocno pracująca dla swojego regionu. To zaszczyt wręczać Państwu tytułu Człowiek Roku 2017 - mówił Stanisław Wróbel, redaktor naczelny Echa Dnia i szef kapituły konkursu.

  Zwycięzców w kategoriach w powiecie i regionie wybrali Czytelnicy. Zaś zwycięzców wyłoniła kapituła spośród 10 osób z największą liczbą głosów.

  Człowiekiem Roku 2017 Regionu Radomskiego został Marcin Ruta, konsul Honorowy Czarnogóry w Polsce, doceniony za działalność charytatywną na rzecz Stowarzyszenia Arka Radom, Caritas Radom. To także mecenas kultury. Uzyskał tytuły Mecenas Kultury, Filantrop Roku, Mecenas Dziecięcych Talentów, Złoty Medal Uniwersytetu Warszawskiego za współpracę pomiędzy Polską, a Czarnogórą.

  Tego dnia Marcin Ruta otrzymał wiele nagród. Został Człowiekiem Roku 2017 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna w Radomiu oraz w regionie. Następnie już bez podziału na kategorie został ogłoszony Człowiekiem Roku 2017. Zebrał tyle nagród, że ciężko było mu się ze wszystkim zabrać.

  - Nie wiem co powiedzieć, jestem sparaliżowany. Te wszystkie nagrody to ogromny zaszczyt, który zobowiązuje do dalszej pracy. Ale te laury nie należą się tylko mnie, ale również przedstawicielom Stowarzyszenia Arka Radom oraz Caritas Radom. To tam zobaczyłem, że warto pomagać. Tak naprawdę każdy może pomagać, na miarę swoich możliwości - albo pieniędzmi albo poświęconym czasem - mówił Marcin Ruta. Człowiek Roku 2017 swój Konsulat Czarnogóry ma w Krakowie. - To przez przepisy, ponieważ siedzibą Konsulatu może być miasto wojewódzkie, więc jakie miasto miałem wybrać jak nie starą stolicę Polski. Ale z Radomiem jestem nierozerwalnie związany - przekonywał Ruta.

  Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego wręczył laureatowi nagrody zaszczytny medal Pro Masovia. - To tytuł, który nadaje marszałek województwa zasłużonym osobom dla Mazowsza. Miło jest być wśród ludzi, którzy mają swoje pasje i marzenia - zakończył Rafał Rajkowski.

  Cała Gala odbyła się oczywiście w towarzystwie parlamentarzystów Ziemi Radomskiej, władz Radomia, sponsorów, gości oraz najważniejszych osób tego wieczora, czyli bohaterów konkursu.
  Na początku oraz w trakcie Gali przygrywał dla wszystkich Big Band Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga w Radomiu pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego. Grupa zagrała dla wszystkich kilka świetnych utworów.

  Poznajcie nagrodzonych w kategoriach w całym regionie!


  Poznajcie laureatów tytułu Człowiek Roku 2017 w powiatach i nagrodzonych tytułem w każdej kategorii.  Wkrótce relacje i zdjęcia z gali.

  Laureatów będziemy prezentować w najbliższych wydaniach Echa Dnia. A we wtorek - dodatek specjalny z relacjami z gali.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo