Marcin Ruta Człowiekiem Roku 2018 Regionu Radomskiego. Oto...

  Marcin Ruta Człowiekiem Roku 2018 Regionu Radomskiego. Oto wszyscy laureaci

  redakcja

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Marcin Ruta Człowiekiem Roku 2018 Regionu Radomskiego. Oto wszyscy laureaci
  1/132

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Pochodzący z Radomia konsul Honorowy Czarnogóry w Polsce Marcin Ruta otrzymał tytuł Człowiek Roku 2018 regionu radomskiego. W piątek podczas gali w Hotelu Aviator w Radomiu poznaliśmy i nagrodziliśmy także wszystkich laureatów akcji „Echa Dnia” w każdej kategorii, w Radomiu i wszystkich powiatach.


  Konkurs ten ma na celu prezentację wyróżniających się osobowości oraz ich godnych powielenia działalności. Każdy z nominowanych zasłużył się swoją działalnością dla lokalnych społeczności. Czytelnicy wybrali laureatów w każdej kategorii w Radomiu, powiatach i regionie radomskim. Zaś kapituła wyłoniła nominowanych, którym przyznała tytuły Człowiek Roku 2018.

  Najważniejszy tytuł w regionie radomskim otrzymał Marcin Ruta, konsul Honorowy Czarnogóry w Polsce, mocno związany z Radomiem. Działa szeroko na gruncie pomocy charytatywnej. W 2018 roku wsparł i włączył się w organizację konkursu Wolontariusz Roku, pomagał także Stowarzyszeniu Arka oraz Caritasowi Diecezji Radomskiej.  W kategorii Samorządność i społeczność lokalna triumfował Marian Śledź, przewodniczący społecznego Komitetu Budowy Pomnika Niepodległości w Kozienicach. Wśród finalistów w z Kultury zaszczytny tytuł otrzymał Sławomir Zawadzki, artysta malarz, pracuje w Muzeum Regionalnym imienia profesora Tomasza Mikockiego w Kozienicach. Z kolei tytuł Człowieka Roku 2018 w kategorii Biznes otrzymał Jan Stańczyk właściciel firmy Radmot w Radomiu.

  - Cieszy wyjątkowo nasze dzisiejsze nasze spotkanie, gdyż udało nam się zgromadzić na gali zacne grono mieszkańców Radomia i powiatów. Nie ma drugiego takiego wydarzenia w naszym regionie, które kumuluje przedstawicieli zasłużonych w tak szerokich dziedzinach życia - zaznaczał Sławomir Baćkowski, dyrektor radomskiego oddziału „Echa Dnia”. - Jestem dumny, że możemy dziś Państwu nie tylko wręczyć tytuły Człowieka Roku 2018, ale i pogratulować znaczącej działalności.

  Choć laureaci tytułów w kategoriach byli znani, gdyż o tym, kto je otrzyma decydowali wyłącznie czytelnicy, to nutą tajemnicy owiane były wyniki, w których ostateczne zdanie miała Kapituła. Mowa o tytułach Człowiek Roku 2018 przyznawanych w Radomiu, powiatach i regionie.

  Oto laureaci w kategoriach w regionie radomskim:

  Oto wyniki plebiscytu w mieście i powiatach [Kliknij w wybrane, by przejść]:

  Wkrótce relacje, zdjęcia i wideo z gali finałowej.

  *

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo