Michał NowakZaktualizowano
Martyna Kotwiła, lekkoatletka RLTL ZTE Radom, została "Odkryciem roku" w rankingu "Złote Kolce" Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Przeglądu Sportowego. Marek Biczyk / Polski Związek Lekkiej Atletyki
Znakomita postawa Martyny Kotwiły w dobiegającym końca roku 2018 nie umknęła kapitule rankingu Złote Kolce. Zawodniczka RLTL ZTE Radom została "Odkryciem roku"!

Dla Martyny Kotwiły rok 2018 był znakomity. Radomianka pobiła między innymi ponad 50-letni rekord Polski juniorek Ireny Szewińskiej w biegu na 200 metrów i zdobyła złoty medal mistrzostw Polski seniorek oraz brązowy mistrzostw świata do lat 20 w biegu na 200 metrów. Kotwiła swoją nagrodę odebrała z rąk wybitnej płotkarki Teresy Sukniewicz, laureatki pierwszej edycji rankingu Złote Kolce.

Ranking Złote Kolce jest organizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Przegląd Sportowy od 1970 roku.

W tym roku zwycięzcami zostali Anita Włodarczyk (po raz siódmy w karierze) oraz Wojciech Nowicki (pierwszy raz).

POLECAMY TAKŻE: Martyna Kotwiła mistrzynią Polski seniorek w biegu na 200 metrów! Kapitalny bieg finałowy zawodniczki RLTL ZTE Radom

3. Marcin Lewandowski

Justyna Święty-Ersetic odebrała wyjątkowy puchar od prezydenta Andrzeja Dudy. To trofeum zostało ufundowane dla najlepszego sportowca w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Decyzją Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki cenną nagrodę otrzymała właśnie dwukrotna mistrzyni Europy z Berlina.

Trenerem roku wybrany został Aleksander Matusiński, szkoleniowiec pań ze sztafety 4x400 metrów. Nagroda w kategorii Impreza Roku trafiła do Memoriału Kamili Skolimowskiej, który na trybunach Stadionu Śląskiego w Chorzowie zgromadził ponad 40 tysięcy widzów.

W specjalny sposób został uhonorowany Włodzimierz Szaranowicz, komentator Telewizji Polskiej. Miastem przyjaznym lekkoatletyce został Lublin, a w kategorii przyjaciel lekkoatletyki nagrodzono Tomasza Spodenkiewicza. Firma TAMEX odebrała podziękowania za modernizacje infrastruktury lekkoatletycznej.

Oprócz tradycyjnych statuetek, na zwycięzców czekały również nagrody finansowe, a ich łączna pula wynosiła niemal 100 000 złotych. Złote Kolce to najbardziej prestiżowa nagroda w polskiej lekkoatletyce. Pierwszymi zwycięzcami byli, w 1970 roku, Teresa Sukniewicz i Henryk Szordykowski. Nagrodę przyznają wspólnie Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Przegląd Sportowy.

Materiał oryginalny: Martyna Kotwiła, lekkoatletka RLTL ZTE Radom, Odkryciem Roku w rankingu Złote Kolce Polskiego Związku Lekkiej Atletyki! - Echo Dnia Radomskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.