Mateusz Dobrasiewicz zbiera pieniądze na leczenie...

  Mateusz Dobrasiewicz zbiera pieniądze na leczenie pooperacyjne. Wciąż można pomóc

  mk

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Akcja Ulicznego Grania dla Mateusza (na wózku) w Szydłowcu była w 2018 roku jedną z tych, które pomogły mu w leczeniu.

  Akcja Ulicznego Grania dla Mateusza (na wózku) w Szydłowcu była w 2018 roku jedną z tych, które pomogły mu w leczeniu. ©Facebook / Nasz Szydłowiec

  Mateusz Dobrasiewicz z Bąkowa wciąż zbiera pieniądze na pooperacyjne leczenie w Stanach Zjednoczonych. W ostatnim czasie pomogło mu wiele osób.
  Akcja Ulicznego Grania dla Mateusza (na wózku) w Szydłowcu była w 2018 roku jedną z tych, które pomogły mu w leczeniu.

  Akcja Ulicznego Grania dla Mateusza (na wózku) w Szydłowcu była w 2018 roku jedną z tych, które pomogły mu w leczeniu. ©Facebook / Nasz Szydłowiec

  Mateusz przez ostatnie tygodnie zbierał pieniądze na rekonstrukcję kręgosłupa. Ta ma kosztować ponad 614 tysięcy złotych i będzie przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych na Florydzie. 19-latek urodził się z otwartą przepukliną oponowo -rdzeniową oraz wodogłowiem. W szóstym miesiącu ciąży badanie USG wykazało rozszczep kręgosłupa. Po latach na zdeformowanym kręgosłupie otworzyła się rana, która cały czas nie chce się zagoić.

  Wciąż można pomóc  Mimo iż zbiórka już się zakończyła, to do ostatniego dnia stycznia można jeszcze pomóc Mateuszowi Dobrasiewiczowi, wspierając akcję na portalu internetowym siepomaga.pl.

  - Wciąż jeszcze spływają pieniądze, a walka o powrót do zdrowia Mateusza to nie tylko operacja. Dlatego wszystko to, co zbierzemy powyżej stu procent, zostanie przeznaczone na inne poniesione wydatki, związane z leczeniem Mateusza - mówiła Lucyna Dobrasiewicz, mama Mateusza. - Każde dobre słowo, złotówka są dla nas na wagę życia. Nigdy nie zapomnimy tego ogromu dobroci, z jakim się spotkaliśmy. Będziemy też starali się na bieżąco przekazywać relacje z leczenia w Stanach - zakończyła.

  Pomagało wielu  Od lipca 2018 roku na portalu siepomaga.pl trwała zbiórka pieniędzy. W czasie jej trwania odbyło się wiele akcji, zwłaszcza w Szydłowcu, ale również w innych miastach regionu radomskiego. Specjalnie dla niego pod koniec września odbyło się Uliczne Granie na Rynku Wielkim w Szydłowcu. To akcja, podczas której na ulicy grały i śpiewały osoby, które na co dzień nie były związane z muzyką, ale chciały zrobić coś dobrego. Kilka dni później był charytatywny zlot DJ’ów na stadionie w Orońsku. Pieniądze dla niego zbierano również między innymi na otwarciu szydłowieckiego zalewu, czy specjalnie organizowanych akcjach w Szydłowieckim Centrum Kultury - Zamek.

  Największa zbiórka trwała na portalu siepomaga.pl. Tam ludzie z każdego zakątka kraju wpłacali pieniądze na rzecz chorego 19-latka. Pieniądze zbierano prawie pół roku, akcja zakończyła się 31 grudnia. Na kilka dni przed jej zakończeniem nabrała tempa i udało się zebrać ponad 300 tysięcy złotych, co oznaczało szczęśliwe zakończenie.

  Wystąpił w telewizji, pomagali celebryci  Mateusz Dobrasiewicz wraz z mamą Lucyną dwukrotnie, w odstępie kilku miesięcy, wystąpili w Pytanie na Śniadanie w Telewizji Polskiej. Program prowadziła Marzena Rogalska wraz z Tomaszem Kammelem.

  Rodzina na wizji opowiadała o tym, na co przeznaczone będą fundusze oraz o historii rodziny. Podczas pierwszej emisji programu wypowiadał się również doktor Feldman, który opowiadał o szczegółach rekonstrukcji. Wypowiadali się też znajomi Mateusza, którzy podkreślali jak świetnym jest kolegą. Rogalska oraz Kammel najpierw podczas programu emitowanego na żywo apelowali o pomoc dla Mateusza, a potem w mediach społecznościowych.

  W ostatnich dniach zbiórki w akcję włączyli się również inni celebryci. Reżyser Patryk Vega, aktorka Barbara Kurdej - Szatan i prezenter telewizyjny Jarosław Kuźniar. Odzew społeczny był bardzo duży. Akcję wsparło dokładnie 24 880 osób.

  Aby wziąć udział w zbiórce KLIKNIJ TU

  Mateuszowi można również pomóc przekazując 1% podatku. Należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1598 pomoc dla Mateusza Dobrasiewicza”.  Miły Pan w Explosion. Zobacz zdjęcia z piątkowej imprezy!

  B-Qll w Explosion. Zobacz zdjęcia z sobotniej imprezy!
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Iłża zaprosiła na największy w Polsce noworoczny pokaz fajerwerków


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>