Mateusz Kaczor, zawodnik RLTL ZTE Radom, mistrzem Polski do lat 23 w biegu na 10 kilometrów

Michał Nowak
Mateusz Kaczor (w środku) zdobył złoty medal mistrzostw Polski do lat 23 w biegu na 10 kilometrów. archiwum prywatne
Mateusz Kaczor (na zdjęciu), zawodnik RLTL ZTE Radom, podopieczny trenera Leszka Trzosa, zdobył złoty medal mistrzostw Polski do lat 23 w biegu na 10 kilometrów.

Radomianin dobiegł do mety z czasem 30:14.75, co jest jego rekordem życiowym. Do minimum na mistrzostwa Europy do lat 23 zabrakło zaledwie 14 sekund. Na drugim miejscu uplasował się Nikodem Dworzak (30:41.48), a na trzecim Dariusz Boratyński (31:26.91). W zawodach, które odbyły się w Białogardzie rozegrano także mistrzostwa Polski wśród seniorów. Najlepszy był Krystian Zalewski, któy finiszował z wynikiem 28:39.95, co jest jego rekordem życiowym. Drugie miejsce zajął Tomasz Grycko (28:59.05), a trzeci był Robert Głowala – 29:10.50. Wśród pań triumfowała Paulina Kaczyńska (32:53.65) przed Renatą Pliś (33:07.35) i Anną Gosk (33:15.16).