Matura 2014 w Radomskiem: uczniowie zdają kolejne egzaminy

  Matura 2014 w Radomskiem: uczniowie zdają kolejne egzaminy

  /Sok/

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  - Czwartkowy egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym był o wiele trudniejszy, niż na poziomie podstawowym – powiedział Wojciech Siek, abiturient

  - Czwartkowy egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym był o wiele trudniejszy, niż na poziomie podstawowym – powiedział Wojciech Siek, abiturient z VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu. ©Łukasz Wójcik

  W czwartek abiturienci przed południem pisali język polski na poziomie rozszerzonym. To egzamin z wyboru, szli na niego głównie ci, którzy planują studia humanistyczne.
  - Czwartkowy egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym był o wiele trudniejszy, niż na poziomie podstawowym – powiedział Wojciech Siek, abiturient

  - Czwartkowy egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym był o wiele trudniejszy, niż na poziomie podstawowym – powiedział Wojciech Siek, abiturient z VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu. ©Łukasz Wójcik  W czwartek abiturienci przed południem pisali język polski na poziomie rozszerzonym. To egzamin z wybory, szli na niego głównie ci, którzy planują studia humanistyczne.

  Gdy w czwartek pytaliśmy zdających język polski, ci od razu odpowiadali, że zagadnienia były trudniejsze, niż w poniedziałek.

  - Trzeba było zdecydować się na pisanie wypracowania albo o obrazie miasta według Brunona Schulza, albo o literackim obrazie miłości według dramatu "Romeo i Julia". Ja wybrałem ten drugi temat, wydawał mi się łatwiejszy - opowiadał nam Wojciech Siek, abiturient z VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu.

  W całym liceum "Kochanowskiego" do rozszerzonej wersji egzaminu z języka polskiego zasiadło 28 osób. To i tak sporo, bo bywały technika i licea, gdzie takich uczniów było ledwie kilkoro. Za to więcej zdających było po południu, gdy była fizyka z astronomią.

  - Chcę studiować na politechnice i nie wyobrażam sobie, by nie znać fizyki - mówił Piotr, jeden z licealistów, który szedł wczoraj na egzamin.

  Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie do tej pory nie zanotowała żadnych uchybień w przeprowadzanych maturach.

  - Egzaminy przebiegają spokojnie, nie mamy sygnałów o incydentach - powiedziała Janina Grzegorek z wydziału sprawdzianów i matur Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo