Matury 2022. W piątek 13 maja tak abiturienci w Radomiu zmagali się z Wiedzą o Społeczeństwie - poziom rozszerzony. Mamy arkusz i odpowiedzi

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Paweł Jagodziński, maturzysta z III Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu, w piątek pisał egzamin z Wiedzy o Społeczeństwie.
Paweł Jagodziński, maturzysta z III Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu, w piątek pisał egzamin z Wiedzy o Społeczeństwie. Antoni Sokołowski
Udostępnij:
Pytania o konflikty międzynarodowe, czy o przynależność do wspólnot europejskich, pojawiły się w piątek na egzaminie maturalnym z Wiedzy o Społeczeństwie - poziom rozszerzony. Zobaczcie zdjęcia z radomskich szkół, arkusz i odpowiedzi.

Czym różnią się Stany Zjednoczone od Anglii? na maturze z WOS - zobacz arkusze i odpowiedzi

Nadal trwają egzaminy maturalne. W piątek 13 maja zdający zmierzyli się z Wiedzą o Społeczeństwie na poziomie rozszerzonym.
- Zagadnienia w arkuszu maturalnym z WOS-u były do przewidzenia, jednak były dość trudne - mówili maturzyści już po wyjściu ze szkoły, z egzaminu.

W każdym arkuszu są pytania zamknięte i otwarte. Te pierwsze były raczej łatwe, ale najwięcej punktów na egzaminie można było dostać za napisanie rozprawki. Można było wybrać jeden z trzech zaproponowanych tematów.

- Ja wybrałem temat o charakterystyce bezrobocia w Polsce w XXI wieku i przyczynach tego zjawiska - powiedział Paweł Jagodziński, maturzysta z III Liceum Ogólnokształcącego imienia Czachowskiego w Radomiu.

Ale nie każdy abiturient decydował się na ten temat. Licealistka Anna Peryc wybrała: „Porównaj ustrój polityczny Stanów Zjednoczonych Ameryki z ustrojem politycznym Wielkiej Brytanii, biorąc pod uwagę: system partyjny w powiązaniu z systemem wyborczym, strukturę i funkcję parlamentu, pozycję ustrojową głowy państwa, oraz model systemu politycznego”.

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych, poziom podstawowy: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Ten etap maturzyści już zakończyli. Ale to nie koniec egzaminów, bo każdy, kto wybiera konkretny kierunek studiów, powinie zdawać jakiś przedmiot, albo nawet kilka przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Zdający WOS celują raczej na takie kierunki uniwersyteckie, jak prawo, historia, czy socjologia.

Przed maturzystami jeszcze wciąż egzaminy z chemii, fizyki, informatyki.

SPRAWDŹ!: Matura 2022 z WOS. Zobacz odpowiedzi i arkusz pytań CKE egzaminu z Wiedzy o Społeczeństwie od godziny 14

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Małpia ospa może być użyta jako broń biologiczna

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Radomskie
Dodaj ogłoszenie