Mazowiecka czwarta liga. Radomiak II Radom - Pilica Białobrzegi 1:0. Gol Patryka Winsztala.

Włodzimierz Łyżwa
W meczu 12 kolejki czwartej ligi mazowieckiej, Radomiak II Radom pokonał Pilicę Białobrzegi 1:0. Mecz rozegrano w Pionkach, bo tam Radomiak II rozgrywa swoje mecze w roli gospodarza.

Radomiak II Radom - Pilica Białobrzegi 1:0 (1:0)
Bramka: Patryk Winsztal 28,
Radomiak II: Kryczka - Faraji (46 Wiatrak), Klabnik, Pietrzyk, Markiewicz - Winsztal (70 Stępień), Nowakowski, Kluska (46 Gilewski), Banasiak (46 Kaput), Nowak (46 Filipowicz).
Pilica: Pieniążek - Kencel, Jaworski, Białecki (60 Dobkowski), Klinicki, Paterek (75 Stanisławski), Zawadzki, Rawski (75 Bykowski), Michalski, Kucharczyk, Skałbania.

W 28 minucie, po zagraniu Jakuba Nowakowskiego do Patryka Winsztala, ten ostatni znalazł się sam na sam z bramkarzem Pilicy Marcinem Pieniążkiem i skierował piłkę do siatki.
Pierwsza połowa bardzo wyrównana z przewagą sytuacji bramkowych dla Pilicy. Dwa razy bardzo groźnie strzały graczy z Białobrzegów przyjął na ciało, środkowy obrońca Kacper Pietrzyk, który był jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy w zespole rezerw Radomiaka.

Druga połowa zaczęła się od ataków podopiecznych trenera Tomasza Grzywny, piłkarzy Pilicy. Akcje kończyły się na obronie Radomiaka, a strzały piłkarzy Pilicy bardzo pewnie bronił Mateusz Kryczka. Dla tego golkipera był to debiut w zespole Radomiaka.

Obok Kacpra Pietrzyka był bardzo wyróżniającym się zawodnikiem.

W 65 minucie w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem Pilicy znalazł Patryk Winsztal, ale piłka po strzale gracza Radomiaka z dość ostrego kąta trafiła w poprzeczkę i wyleciała poza boisko. W 74 minucie Maciej Filipowicz zbyt długo zwlekał ze strzałem, zamiast zagrać piłkę do Bruna Luza, który pobiegłby z nią na bramkę Pilicy. Skończyło się na stracie piłki przez kapitana Radomiaka.

- Jestem bardzo zadowolony zwycięstwa i tym samym utrzymanie pozycji lidera. Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu, czego efektem była zdobyta bramka. W drugiej połowie, po dokonaniu czterech zmian nasza jakość gry spadła. Szkoda sytuacji Maćka Filipowicza, bo można było pokusić się o strzelenie drugiego gola i już grałoby się dużo spokojnie. Na pewno dobry występ zanotował bramkarz Mateusz Kryczka - mówił po meczu Maciej Kokosza, trener Radomiaka II Radom.

[ZDJĘCIA] Radomskie cheerleaderki są coraz lepsze i prezentują poziom ekstraklasowy!

QUIZ. Radomskie gwiazdy sportu. Potrafisz ich rozpoznać?

Radomiak Radom. Kadra na sezon 2019/2020. Oto pełny skład "zielonych" na nowe rozgrywki w Fortuna 1 Ligi

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

TOP 20! Najciekawsze letnie transfery w klubach regionu radomskiego!

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma