Mazowiecka policja przedstawia swoje statystki

  Mazowiecka policja przedstawia swoje statystki

  Piotr KUTKOWSKI

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Wakacje w 2014 roku były bezpieczniejsze niż w 2013 - tak wynika z podsumowań mazowieckiej policji. Odnotowano mniej wypadków na drogach, mniej też osób utonęło.
  - Porównując do 2010 roku nastąpił spadek liczby utonięć o 26 zdarzeń - informował Marek Świszcz.

  - Porównując do 2010 roku nastąpił spadek liczby utonięć o 26 zdarzeń - informował Marek Świszcz. ©Łukasz Wójcik

  Podczas wakacji mazowiecka policja prowadziła szereg działań i akcji mających na celu poprawić bezpieczeństwo. Znacznie więcej było drogowych kontroli, a najwięcej gdy wakacje się rozpoczynały, na przełomie lipca i sierpnia oraz w ostatnich dniach sierpnia. - Ogółem było ponad 104 tysiące kontroli. Blisko 55 tysiące z nich zakończyło się mandatami - mówił na konferencji prasowej Marek Świszcz, zastępca szefa mazowieckiej policji.

  Według niego najczęściej popełnianym wykroczeniem była nadmierna prędkość, na drugim miejscu - nieprawidłowe wyprzedzanie.

  PIJANI KIEROWCY

  Nadal problemem są kierowcy znajdujący się pod wpływem alkoholu. W te wakacje policjanci zatrzymali 1 tysiąc 666 takich osób.

  Szczególną kontrolą objętą były autobusy wożące ludzi na letni wypoczynek. Okazało się, że z 1 tysiąca 152 takich kontroli 350 zakończyło się mandatami, a w 18 przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne.

  Na szczęście mniej niż w 2013 roku było wypadków drogowych. W okresie wakacji odnotowano ich 478, gdy rok wcześniej - 501. Wówczas zginęły w nich 62 osoby, a 623 zostały ranne, w te wakacje zabitych było tyle samo, ale rannych o 33 mniej.

  Policjanci czuwali też nad bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. W czasie wakacji skontrolowano 2,5 tysiąca strzeżonych kąpielisk i ponad 9 tysięcy dzikich. Profilaktyce służyło też ustawienie nowych i wymienianie starych tablic na nowe informujących o szczególnie niebezpiecznych miejscach kąpieli.

  UTONIĘCIA

  Mimo tego dochodziło do tragedii, w tym roku utonęło w okresie wakacji 17 osób, ale to o 10 mniej, niż przed rokiem. Wśród ofiar śmiertelnych nie było nieletnich. Mniej też niż rok wcześniej było utonięć w okresie od stycznia do końca sierpnia.

  - Główny wpływ na to, miały przede wszystkim niekorzystne warunki atmosferyczne, wpływające na zmniejszenie liczby osób korzystających z wypoczynku nad wodą. Porównując do 2010 roku nastąpił spadek liczby utonięć o 26 zdarzeń - informował Marek Świszcz.

  W okresie wakacji policjanci z przedstawicielami innych instytucji odwiedzali też miejsca wypoczynku i sprawdzali punkty sprzedaży alkoholu.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ