Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na oprowadzanie po wystawie "Woman Art Power"

Barbara Koś
Barbara Koś
Helena Stiasny.
Helena Stiasny. archiwum artystki
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza w niedzielę, 10 lipca, o godzinie 13, na oprowadzanie po wystawie "Woman Art Power". Po ekspozycji oprowadzą artystki: Agata Kus oraz Helena Stiasny.

Wystawa „Woman Art Power” to wizualna opowieść o kobiecości opowiedziana przez kobiety i wypełniona energią zaproszonych do projektu 20 artystek z całej Polski. Są wśród nich radomskie artystki: Bożena Klimek - Kurkowska i Katarzyna Pietrzak.

Agata Kus oraz Helena Stiasny opowiedzą o procesie tworzenia oraz swoich pracach prezentowanych na wystawie.

Agata Kus absolwentka i doktor Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka obroniła w 2012 r. W latach 2010–2016 była asystentką w prywatnym atelier Pauliny Ołowskiej. Zajmuje się głównie malarstwem i wideo. Jest laureatką wielu nagród i stypendiów, w tym zwyciężczynią Międzynarodowego Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 we Wrocławiu. W 2017 r. została nominowana do Nagrody „Spojrzenia” Deutsche Banku i Zachęty Narodowej Galerii Sztuki. W 2011 i 2018 r. była nominowana do stypendium szwajcarskiej Fundacji Vordemberge-Gildeward. W 2021 r. zdobyła pierwsze miejsce w rankingu Kompas Młodej Sztuki publikowanego na łamach Rzeczpospolitej. Współpracowała z wieloma instytucjami i galeriami w Polsce, Austrii i Paryżu. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach m.in. Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Muzeum Narodowym w Gdańsku, Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie, kolekcji mBanku oraz w licznych kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Helena Stiasny – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom obroniła w 2020 r. na Wydziale Grafiki. Nagrodzona we Włoszech za malarstwo podczas VeniceLands ArtPrize 2019. Uczestniczka wystaw w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Kirgistanie. Autorka ilustracji (opublikowanych pod pseudonimem Ala Bankroft) do nagradzanej i przetłumaczonej na 6 języków książki Widziałam pięknego dzięcioła (Wydawnictwo Dwie Siostry). W malarstwie, przy pomocy autoportretu porusza tematykę kobiecej podmiotowości. Interesuje ją konfrontacja z ciałem i jego kulturowym wyobrażeniem na styku dziewczęcości i kobiecości. W swoich pracach odwołuje się do tradycji malarstwa europejskiego i obrazów archetypowych, poszukując kobiecej narracji w klasycznych motywach.

Na wydarzenie nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

Wystawa przeznaczona dla widzów dorosłych. Osoby niepełnoletnie zapraszamy tylko z opiekunami.

Wstęp - 6 zł. Pełna informacja o wystawie www.mcswelektrownia.pl

Ekspozycję można zwiedzać do 11 września, (godz. otwarcia: wtorek – niedziela: 13 – 18 )

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie