Mazowsze Grójec chce grać dodatkowe mecze o awans!

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Piłkarze Mazowsza normalnie trenują
Piłkarze Mazowsza normalnie trenują Mazowszegrojec.pl
Mazowsze Grójec wahało się, ale zespół zdecydował, że skoro każą grać mecze, to drużyna ma być gotowa. Dzięki tej postawie...grójczanie bez grania mogą wywalczyć awans do czwartej ligi.

Sytuacja jest dość niecodzienna. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zdecydował, że cztery czołowe drużyny ze wszystkich lig okręgowych mają zagrać dodatkowe mecze między sobą, aby wyłonić mistrza i wicemistrza. Pisaliśmy o tym, że Drogowiec Jedlińsk i Jodła Jedlnia zdecydowały o tym, że nie chcą grać w tych meczach. Wahały się dotąd Zamłynie Radom i Mazowsze Grójec.

- Przede wszystkim obecnie nie wiemy za bardzo na czym stoimy. Nie wiemy jak będzie z finansami, jak będzie wyglądało finansowanie ze strony miasta. Trenujemy zespołoworaz w tygodniu, w środę, do tego dwa razy indywidualnie. Treningi wznowiliśmy jeszcze przed ogłoszeniem decyzji o meczach barażowych. Generalnie nie napinamy się na te mecze barażowe, zobaczymy co się wydarzy. Moim prywatnym zdaniem, związek sam nie wie na czym stoi odnośnie chęci grania w ligach seniorskich. Nie wiadomo zresztą jak te rozgrywki miałyby wyglądać, bo wiele ekip ma duże problemy, zwłaszcza finansowe - wyjaśniał nam kilka dni temu Maciej Soroka, szkoleniowiec Mazowsza Grójec.

Skontaktował się z naszą redakcją Jarosław Kostrzewa, prezes grójeckiego klubu i przyznał, że jednak jego drużyna chce zagrać w tyh meczach.

- Nie wiem, czy te mecze się odbędą, czy zapewnione będzie bezpieczeństwo, ale po konsultacjach uznaliśmy, że skoro otwiera się szansa, to musimy zrobić wszystko, aby ją wykorzystać. Po to się gra w piłkę, aby osiągać sukces - mówi prezes Kostrzewa.

Terminy meczów to 10,13 i 17 czerwca. W tym przypadku prawdopodobnie Mazowsze otrzyma punkty walkowerem i może awansować do czwartej ligi. Na razie trzeba czekać na oficjalne decyzje.

EURO 2020: Kiedy zagramy, jeśli awansujemy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie