Mazowsze Grójec wygrało 1:0 z Pogonią w Grodzisku Mazowieckim

/W.Ł./
Tomasz Jaskólski (z prawej) strzelił gola dla Mazowsza w Grodzisku Mazowieckim.
Tomasz Jaskólski (z prawej) strzelił gola dla Mazowsza w Grodzisku Mazowieckim. www.mazowszegrojec.pl
W meczu 15 kolejki czwartej ligi, Mazowsze Grójec pokonało 1:0 Pogoń w Grodzisku Mazowieckim.

Mazowsze wygrało z Pogonią. Grójczanie odczarowali boisko w Grodzisku Mazowieckim
Tomasz Jaskólski wszedł na boisko w 46 minucie, w 58 min. strzelił zwycięskiego gola, a w 89 min. został ukarany czerwoną kartką.
Tak wyglądała gra wychowanka Mazowsza w spotkaniu z Pogonią. Jaskólski w poprzednim meczu ze Skrą Konstancin także strzelił gola, który dał wygraną podopiecznym trenera Jana Makowieckiego.

ODCZAROWALI BOISKO
W rundzie jesiennej w Grodzisku Mazowieckim nikt nie wygrał. Poległa m.in. Broń Radom po dramatycznym spotkaniu 3:2. Mazowsze, żeby się jeszcze liczyć w walce o awans do trzeciej ligi, musiało wygrać i wygrało. Początek spotkania to przewaga grójczan, ale nie potrafili sobie nasi piłkarze wypracować dogodnej sytuacji bramkowej. Groźniej było pod naszą bramką. W 25 min., po strzale jednego z graczy Pogoni, Hubert Baranowski wybił piłkę z linii bramkowej. Pięć minut później Tomasz Zdanowicz nie trafił w piłkę, tylko w bramkarza Piotra Przepiórkę i kilka minut trwała przerwa w meczu, bo opatrywany był nasz golkiper. W 41 min. z powodu kontuzji Mariusz Kotański musiał opuścić boisko, za niego pojawił się Michał Kikowski. W 43 min. powinno być 1:0 dla Mazowsza. Najlepszy strzelec ligi, Arnold Kołakowski z czterech metrów nie trafił w bramkę.

PO RĘKACH BRAMKARZA
Grójczanie decydujący cios zadali w 58 min. Pogoń straciła piłkę na własnej połowie boiska. Kołakowski podał do Jaskólskiego, który strzałem z 14 m. pokonał bramkarza Pawła Pazdana. Futbolówka po rękach golkipera gospodarzy wpadła do siatki. Od tego momentu na boisku rządziła nasza drużyna, która grając bardzo mądrze taktycznie nie dała sobie odebrać wygranej. Od 89 min. Mazowsze grało w "10", bo czerwoną kartką został ukarany zdobywca bramki, za kopnięcie gracza Pogoni bez piłki.
Grójczanie wygrali mecz i po rundzie jesiennej są w ścisłej ligowej czołówce. Mazowsze myśli o wzmocnieniach. Trener Makowiecki ustalił już gry kontrolne z silnymi rywalami, m.in. Radomiakiem Radom, Mazurem Karczew, Piasecznem i Nadarzynem.

MÓWI PREZES
Mieczysław Czekański: - Bardzo dobrze rozegraliśmy mecz taktycznie. Po zdobycie bramki umiejętnie broniliśmy wyniku. Bardzo udane zakończenie rundy jesiennej w naszym wykonaniu.