Mecz sparingowy. Drugoligowa Pogoń Siedlce pokonała 3:1 trzecioligową Pilicę Białobrzegi

Włodzimierz Łyżwa
Bartłomiej Niedziela, piłkarz Pilicy Białobrzegi.
Bartłomiej Niedziela, piłkarz Pilicy Białobrzegi. Włodzimierz Łyżwa
W meczu sparingowym, drugoligowa Pogoń Siedlce pokonała 3:1 trzecioligową Pilicę Białobrzegi. Mecz rozegrano w Siedlcach.

Pogoń Siedlce - Pilica Białobrzegi 3:1 (1:1)
Bramki: Miłosz Przybecki 8, Marcinho 56, Cezary Demianiuk 90 - Konrad Paterek 29.
Pilica: Adamczyk – Kencel, Karasek, Walasek, Uziębło, Rawski, Winiarski, Zawadzki, Korczakowski, Paterek, Pankowski oraz Natorski (bramkarz), Niedziela, Żurawski, Bykowski, testowany.

Pogoń otworzyła wynik już w 8 minucie. Włodyka dograł do Przybeckiego, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Później dwukrotnie po strzałach Konrada Paterka oraz Kacpra Pankowskiego interweniował golkiper gospodarzy. Pilica ponownie zaatakowała w 29 minucie skutecznym strzałem popisał się Konrad Paterek i tym samym doprowadził do wyrównania.
W drugiej połowie Pilica dosyć szybko mogła wyjść na prowadzenie, gdy w słupek piłką trafił Bartłomiej Niedziela. 120 sekund później z natarciem ruszyli siedlczanie. Przewrotką po podaniu Piotrowskiego popisał się Marcinho i to Pogoń znów wyszła na prowadzenie. Pilica do końca szukała swoich szans, gdy w 76 minucie zawodnik testowany trafił w poprzeczkę. Ostatecznie jednak gospodarze wygrali 3:1, gdyż decydujący cios w 90 minucie zadał Demianiuk ustalając wynik rywalizacji.
Mimo porażki Pilica zasłużyła na pochwałę, gdyż do końca walczył ajak równy z równym z wyżej notowanym rywalem.
W białobrzeskim zespole zagrał zapowiadany przed meczem testowany zawodnik. Wypadł solidnie i będzie sprawdzany w kolejny sparingu.
W meczu z Pogonią z różnych powodów nie zagrali Bartłomiej Michalski, Kacper Klinicki, Kamil Czarnecki oraz Damian Król.
Kolejny sparing Pilica rozegra już w najbliższą środę 9 lutego. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie IV-ligowy Klub Sportowy Raszyn. Spotkanie rozegrane zostanie w Białobrzegach o godzinie 18