Mecz sparingowy. Legia Warszawa - Radomiak Radom 4:0. Brazylijczyk Jo Santos przyjeżdża na testy (Zobacz zdjęcia z meczu)

Włodzimierz Łyżwa
W meczu sparingowym, Legia Warszawa pokonała 4:0 Radomiaka Radom. Mecz rozegrano w ośrodku treningowym stołecznego klubu w Urszulinie.

Legia Warszawa - Radomiak Radom 4:0
Bramki: 1:0 Mladenović 11, 2:0 Muci 20, 3:0 Włodarczyk 23, 4:0 Muci 81.
Legia:Miszta - Nawrocki, Noiszewski, Grudziński - Kastrati (82 Skwierczyński), Celhaka, Kharatin (87 Pierzak), Mladenović (87 Kwiatkowski) - Rosołek (70 Strzałek), Włodarczyk (62 Wszołek), Muci (82 Kamiński).
Radomiak: Majchrowicz (62 Kochalski) - Matos (46 Goncalo), Raphael, Cichocki, Abramowicz - Leandro, Karwot, Radecki, Machado (62 Rondon) - Angielski, Maurides (62 Sokół).

W najbliższych dniach na testy do radomskiego klubu ma przyjechać Brazylijczyk, 30-letni Jo Santos, który jest zawodnikiem Al-Riffa SC z Bahrajnu. Gra na pozycji skrzydłowego. Jo Santos trafił do Bahrajnu dopiero pół roku temu i nie rozegrał ani minuty w nowym klubie, a wcześniej występował w Rumunii. Był czołową postacią Zimbru Kiszyniów, Politechniki Iasi oraz FC Hermannstadt, gdy w tych klubach pracował Octavian Moraru. Mołdawianin, który jest dyrektorem sportowym Radomiaka, bardzo dobrze zna tego zawodnika.
Nie zagrali między innymi, Filipe Nascimento, który jest kontuzjowany (bark) i wyjechał na leczenie do Portugalii. Thabo Cele także przebywa w Portugalii, gdzie załatwia sprawy związane w przedłużeniem pobytu w Polsce. Artur Bogusz otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu sobie nowego klubu. Damian Jakubik nie zagrał z powodów zdrowotnych. Na mecz pojechali także Maciej Świdzikowski i Mateusz Bodzioch, ale nie zagrali nawet minuty. Brazylijczyk Rhuan Castro w ogóle nie pojechał na mecz. Z kolei nowy nabytek, Dawid Olejarka narzeka na uraz.
W pierwszej połowie, Legia grała w piłkę, a Radomiak za nią biegał. Chociaż pierwsi gola powinni strzelić podopieczni trenera Dariusza Banasika, po zagraniu Dawida Abramowicza - Raphael Rossi z kilku metrów przestrzelił uderzając piłkę głową nad poprzeczką.
W drugiej połowie było podobnie. Wynik meczu ustalił Muci pokonując Mateusza Kochalskiego strzałem z dość ostrego kąta.