Mecz sparingowy. Pilica w Białobrzegach w piątek zagra z Enea Energią Kozienice

Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu sparingowego, Radomiaka z Pilicą. Z piłką Bartłomiej Michalski.
Fragment meczu sparingowego, Radomiaka z Pilicą. Z piłką Bartłomiej Michalski. Włodzimierz Łyżwa
W minionym tygodniu, lider czwartej ligi mazowieckiej, Pilica Białobrzegi rozegrał dwie gry sparingowe. W sobotę Pilica zremisowała 1:1 z pierwszoligowym Radomiakiem w Radomiu. Dzień później, Pilica przegrała aż 1:8 z trzecioligowym ŁKS w Łagowie.

Radomiak Radom - Pilica Białobrzegi 1:1 (0:1, 0:0, 1:0)
Bramki: 0:1 Michał Kucharczyk 12, 1:1 Adam Banasiak 77.
Radomiak, 1 tercja: Kochalski - Bogusz, Cichocki, Raphael, Abramowicz - Gąska, Karwot, Kaput, Amancio, Leandro - Angielski.
Radomiak, 2 tercja: Kochalski - Cichocki, Raphael, Bodzioch - Bogusz, Gąska, Karwot, Kaput, Abramowicz - Leandro, Angielski.
Radomiak, 3 tercja: Szpaderski - Bogusz, Bodzioch, Świdzikowski, Banasiak - Kozak, Kaput, Amancio, Filipe, Sokół - Podliński.
Pilica: Adamczyk - Kencel, Walasek, Karasek, Klinicki - Winiarski, Gliński, Michalski, Paterek, Kucharczyk, Czarnecki oraz Gemza (bramkarz), Niedziela, Król, Dobkowski, Rawski, Stanisławski, Bykowski.
Grano 3x30 minut

- Moi podopieczni podeszli do meczu z Radomiakiem bardzo ambitnie. Nie przestraszyli się wyżej notowanego przeciwnika i chcieli pokazać, że wykonują solidną pracę. Bardzo dobrze zagraliśmy zwłaszcza 60 minut. Potrafiliśmy stworzyć sobie okazje bramkowe, a przy odrobinie szczęścia mogliśmy nawet wygrać. Jestem zadowolony z postawy moich zawodników - powiedział o meczu z Radomiakiem, Tomasz Grzywna, trener Pilicy.

Szkoleniowiec Pilicy ocenił także mecz ŁKS Łagów.
- Wynik tego meczu nie do końca odzwierciedla to, co działo się na boisku. My prowadziliśmy grę, ale rywal każdą sytuację zamieniał na gola. Jest to porażka zasłużona, ale zbyt wysoka - mówił trener.

Najbliższy mecz sparingowy, podopieczni trenera Tomasza Grzywny rozegrają już dziś (piątek) na własnym boisku z Enea Energią Kozienice. Początek o godzinie 18.

Plan przygotowań Pilicy
6 marca, Pilica - Pogoń Grodzisk Mazowiecki,
13 marca, Pilica - Sparta Jazgarzew,
20 marca, Pilica - Raszyn,
27 marca, Pilica Białobrzegi - Drukarz Warszawa.
Runda rewanżowa rozpocznie się w pierwszy weekend kwietnia.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami