Mecz sparingowy. Radomiak Radom - FC Hradec Kralove 1:2. Gol Karola Angielskiego

Włodzimierz Łyżwa
Udostępnij:
W trzecim meczu sparingowym podczas pobytu na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi, Radomiak Radom przegrał 1:2 z FC Hradec Kralove (7 drużyna czeskiej ekstraklasy).

Wyceny piłkarzy Radomiaka Radom. Najdroższy bramkarz Filip Majchrowicz. Wartość jeden milion euro

Radomiak Radom leci na zgrupowanie do Turcji. Na piłkarzy czeka luksusowy hotel i boiska do treningów (Zdjęcia)

Radomiak Radom - FC Hradec Kralove 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Karol Angielski 29 z karnego, 1:1 Daniel Vasulin 47, 1:2 nieznany 90.
Radomiak: Kochalski - Jakubik, Goncalo, Cichocki, Abramowicz - Leandro, Cele, Nascimento, Machado (82 Olejarka) - Angielski, Maurides.

Radomiak po pierwszej połowie zasłużenie prowadził, a zbyt nisko. Już w 1 minucie powinno być 1:0 dla zielonych. Bardzo dobrą okazję bramkową miał Karol Angielski, ale strzelił zbyt słabo i bramkarz Hradec bez problemu złapał piłkę.
W 29 minucie po strzale Karola Angielskiego piłka trafiła w poprzeczkę i spadła pod nogi Thabo Cele, którego sfaulował w polu karnym jeden z czeskich graczy. Sędzia Sebastian Krasny (polscy sędziowie przebywają w Turcji na zgrupowaniu) z Krakowa wskazał na jedenasty metr. Pewnie rzut karny wykonał Karol Angielski.
Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie Czesi wyrównali. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, po błędzie bramkarza Mateusza Kochalskiego, Czesi strzelili zwycięskiego gola.
W sumie słabe spotkanie. Mało płynnych, składnych akcji. Duża ilość fauli, momentami bardzo brzydkich.
Z podstawowych piłkarzy Radomiaka w tym meczu nie zagrali, bramkarz Filip Majchrowicz i obrońca Raphael Rossi. Obaj mają drobne urazy.