Mecz sparingowy. Radomiak Radom - Pilica Białobrzegi 1:1 (ZDJĘCIA)

Włodzimierz Łyżwa
W meczu sparingowym, pierwszoligowy Radomiak Radom zremisował z czwartoligową Pilicą Białobrzegi. Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Rapackiego w Radomiu. Radomiak - Pilica 1:1 (0:1, 0:0, 1:0)Bramki: 0:1 Michał Kucharczyk 12, 1:1 Adam Banasiak 77.Radomiak (I tercja): Mateusz Kochalski - Artur Bogusz, Mateusz Cichocki, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz - Damian Gąska, Meik Karwot, Michał Kaput, Amâncio Fortes, Leândro - Karol Angielski. Radomiak (II tercja): Mateusz Kochalski - Artur Bogusz, Mateusz Cichocki, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz - Damian Gąska, Meik Karwot, Michał Kaput, Mateusz Bodzioch, Leândro - Karol Angielski. Radomiak (III tercja): Jan Szpaderski - Artur Bogusz, Mateusz Bodzioch, Maciej Świdzikowski, Adam Banasiak - Miłosz Kozak, Michał Kaput, Amâncio Fortes, Filipe Nascimento, Dominik Sokół - Karol Podliński.Pilica:  Adamczyk - Kencel, Walasek, Karasek, Klinicki - Winiarski, Gliński, Michalski, Paterek, Kucharczyk, Czarnecki oraz Gemza (bramkarz), Niedziela, Król, Dobkowski, Rawski, Stanisławski, Bykowski. Grano 3x30 minut.Wynik tego meczu na pewno jest niespodzianką, bo oba zespoły dzieli kilka klas rozgrywkowych. Białobrzeska drużyna jednak zagrała bardzo ambitnie i w pełni podopieczni trenera Tomasza Grzywny zasłużyli na ten wynik. Już w 12 minucie po strzale byłego gracza Radomiaka, Michała Kucharczyka, Pilica objęła prowadzenie. Radomiak dążył do wyrównania, ale na przeszkodzie stanął bramkarz Pilicy, kolejny wychowanek Radomiaka, Filip Adamczyk lub nieskuteczności radomskiego zespołu. Od drugiej tercji, Radomiak przeszedł na ustawienie 1-3-5-2. Radomiak po strzale Raphaela Rossi zdobył bramkę, ale arbiter dopatrzył się faulu gracza radomskiego. Tuż przed końcem tej tercji po strzale Michała Kucharczyka piłka trafiła w słupek. Radomiak trzecią tercją rozpoczął w całkiem zmienionym ustawieniu i przeszedł na ustawienie 1-4-5-1. Gola wyrównującego strzelił mocnym uderzeniem Adam Banasiak. Zobacz zdjęcia z tego meczu>>>
W meczu sparingowym, pierwszoligowy Radomiak Radom zremisował z czwartoligową Pilicą Białobrzegi. Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Rapackiego w Radomiu. Radomiak - Pilica 1:1 (0:1, 0:0, 1:0)Bramki: 0:1 Michał Kucharczyk 12, 1:1 Adam Banasiak 77.Radomiak (I tercja): Mateusz Kochalski - Artur Bogusz, Mateusz Cichocki, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz - Damian Gąska, Meik Karwot, Michał Kaput, Amâncio Fortes, Leândro - Karol Angielski. Radomiak (II tercja): Mateusz Kochalski - Artur Bogusz, Mateusz Cichocki, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz - Damian Gąska, Meik Karwot, Michał Kaput, Mateusz Bodzioch, Leândro - Karol Angielski. Radomiak (III tercja): Jan Szpaderski - Artur Bogusz, Mateusz Bodzioch, Maciej Świdzikowski, Adam Banasiak - Miłosz Kozak, Michał Kaput, Amâncio Fortes, Filipe Nascimento, Dominik Sokół - Karol Podliński.Pilica: Adamczyk - Kencel, Walasek, Karasek, Klinicki - Winiarski, Gliński, Michalski, Paterek, Kucharczyk, Czarnecki oraz Gemza (bramkarz), Niedziela, Król, Dobkowski, Rawski, Stanisławski, Bykowski. Grano 3x30 minut.Wynik tego meczu na pewno jest niespodzianką, bo oba zespoły dzieli kilka klas rozgrywkowych. Białobrzeska drużyna jednak zagrała bardzo ambitnie i w pełni podopieczni trenera Tomasza Grzywny zasłużyli na ten wynik. Już w 12 minucie po strzale byłego gracza Radomiaka, Michała Kucharczyka, Pilica objęła prowadzenie. Radomiak dążył do wyrównania, ale na przeszkodzie stanął bramkarz Pilicy, kolejny wychowanek Radomiaka, Filip Adamczyk lub nieskuteczności radomskiego zespołu. Od drugiej tercji, Radomiak przeszedł na ustawienie 1-3-5-2. Radomiak po strzale Raphaela Rossi zdobył bramkę, ale arbiter dopatrzył się faulu gracza radomskiego. Tuż przed końcem tej tercji po strzale Michała Kucharczyka piłka trafiła w słupek. Radomiak trzecią tercją rozpoczął w całkiem zmienionym ustawieniu i przeszedł na ustawienie 1-4-5-1. Gola wyrównującego strzelił mocnym uderzeniem Adam Banasiak. Zobacz zdjęcia z tego meczu>>>Włodzimierz Łyżwa