Mecz sparingowy. Trzecioligowa Broń Radom wygrała z GKS w Nowinach

Włodzimierz Łyżwa
Sylwester Szymczak
W sparingowym meczu, trzecioligowa Broń Radom pokonała 1:0 GKS w Nowinach. Gola strzelił Robert Kowalczyk.

GKS Nowiny - Broń Radom 0:1 (0:1)
Bramka: Robert Kowalczyk 39
Broń: Kosiorek - Zborowski, Kośmicki, Kiercz, Olszewski, Dias, Elian, Głowacki, Bartosiak, Kowalczyk, Danzell Mora oraz J. Piotrowski, Kielak, Wrześniewski, Michalski, Ambrozik, Goljasz, Grudzień.

Już po 20 minutach nasz zespół powinien prowadzić różnicą dwóch goli. Dwie świetne okazje zaprzepaścił Hiszpan, Danzell Mora. Wynik otworzył tuż przed przerwą, Robert Kowalczyk. W podbramkowym zamieszaniu i dołożył nogę i trafił z kilku metrów. Nasz zespół miał przed przerwą kilka dogodnych okazji, a w 45 minucie to gospodarze stworzyli sobie jedną świetną okazję. po dośrodkowaniu jeden z zawodników z kilku metrów strzelał głową i Jakub Kosiorek w znakomity sposób wybronił strzał.
Po przerwie kolejne swoje okazje miała Broń. Między innymi po akcji Piotra Goljasza piłka odbiła się od poprzeczki.

W sobotę, 31 lipca podopieczni trenera Artura Kupca rozegrają kolejny sparing z czwartoligowym Orliczem Suchedniów. Mecz rozegrany zostanie w Suchedniowie lub w Kowali koło Radomia.

Początek sezonu na wyjazdach
Dopiero pod koniec sierpnia piłkarze Broni Radom zagrają przed własną publicznością. Wszystko wskazuje na to, że radomski zespół zadebiutuje u siebie w derbowej potyczce z Pilicą Białobrzegi. Wszystko za sprawą prac modernizacyjnych na murawie boiska przy ulicy Narutowicza 9.
Po sobotnim meczu PKO Ekstraklasa pomiędzy Radomiakiem i Legią Warszawa, rozpocznie się renowacja płyty boiska. Jak informuje spółka MOSiR, prace potrwają do 20 sierpnia. Do tego czasu nie będzie można korzystać z płyty boiska.

Radomski klub zwrócił się do Polskiego Związku Piłki Nożnej o zmianę gospodarza w meczach z KS Kutno (07.08, godz. 16) i Zniczem Biała Piska.