Mecz sparingowy: Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom 2:2. Szkoda straconej bramki w 90 minucie spotkania

Piłkarze Radomiaka Radom podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec.
Piłkarze Radomiaka Radom podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec. radomiak.pl
W piłkarskim meczu kontrolnym, Radomiak Radom zremisował 2:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lelowie.

Radomiak Radom - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (0:1)
Bramki: Damian Warchoł 58, Damian Nowak 63 - Piotr Polczak 7, Filip Karbowy 90.
Radomiak, 1 połowa: Kochalski - Abramowicz, Świdzikowski, Cichocki, Chams - Kaput, Makowski - Michalski, Warchoł, Sokół - Górski
Radomiak, 2 połowa /b]: Kochalski - Wiatrak (65 Nowosadko), Faraji, Pietrzyk, Banasiak - Nowakowski, Karwot - Mikita, Fundambu, Warchoł - Nowak
- Nie patrzymy na wynik, bo to sprawa drugorzędna. To był nasz pierwszy mecz kontrolny, wszyscy praktycznie zagrali. Zespół był podzielony na dwie jedenastki. Jesteśmy w sumie zadowoleni, natomiast nie trenujemy na sztucznych nawierzchniach, więc można trochę chłopaków usprawiedliwić. Trenujemy na naturalnych płytach, to był pierwszy ich kontakt ze sztucznym boiskiem i trochę to było widać - powiedział po meczu trener Dariusz Banasik.
W Radomiaku zagrało dwóch nowych piłkarzy, ofensywny pomocnik Fundambu z Konga i napastnik Damian Warchoł z Pelikana Łowicz. Ten pierwszy jest już zawodnikiem Radomiaka i podczas gry w drugiej części meczu pokazał spore umiejętności i radomski klub może mieć z niego pożytek.
Napastnik Damian Warchoł jest testowany, w pierwszej połowie był praktycznie niewidoczny. W drugiej już widać było tego zawodnika na boisku. Strzelił wyrównującego gola, a pod koniec spotkania nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Zagłębia.
- Zawodnik zostaje z nami - mówił po sparingu radomski szkoleniowiec.
[b]Powrót kapitana po długiej przerwie

Cieszy powrót do gry po ponad siedmiu miesiącach przerwy z powodu kontuzji kapitana Macieja Świdzikowskiego. Zagrał bardzo pewnie i bardzo pewnie.
Cieszy także postawa młodego Jakuba Nowakowskiego. Duży talent i jak się tak dalej będzie rozwijał, Radomiak będzie miał z tego zawodnika dużą pociechę.

Bez kilku zawodników
W Radomiaku nie zagrało w tym sparingu kilku zawodników, bramkarz Mateusz Kryczka (uraz), Mateusz Lewandowski, Michał Grudniewski, Damian Jakubik (po kontuzjach) i Leandro Rossi (wrócił w czwartek z Brazylii).

Od początku meczu gra była dość ostra i jak na mecz kontrolny, było sporo fauli. Pierwszą groźną akcję przeprowadził Radomiak. Na strzał w 16 metrów zdecydował Mateusz Michalski, ale piłka przeleciała tuż obok słupka.
Podopieczni trenera Dariusza Dudka lepiej zaczęli to spotkanie i już w 7. minucie objęli prowadzenie, kiedy dobrze wykonany rzut rożny wykończył mocnym strzałem Piotr Polczak. Zieloni odpowiedzieli w 33. minucie. W polu karnym faulowany był Dominik Sokół, ale strzał Mateusza Michalskiego trafił w słupek. Dla Sokoła była to ostatnia akcja w tym meczu, bowiem opuścił boisko z dużym bólem, połamanym ochraniaczem i rozciętą nogą. Mimo kilku sytuacji po obu stronach do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Dużo lepiej dla Radomiaka zaczęła się druga połowa. Najpierw w 58. minucie Adam Banasiak dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Patryka Mikity, ten zgrał ją do Damiana Warchoła i po jego strzale Zieloni wyrównali. Pięć minut później było już 2:1 dla zespołu trenera Dariusza Banasika. Patryk Mikita odebrał piłkę Nawotce, okiwał go z dużą łatwością i dograł do Damiana Nowaka, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. W 90. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Filip Karbowy i mocnym uderzeniem pokonał Mateusza Kochalskiego. Po tej sytuacji sędzia zakończył mecz.
Ta bramka, podobnie jak pierwsza obciąża naszego młodego bramkarza Mateusza Kochalskiego.

Następny sparing z Puszczą Niepołomice
Za tydzień (25 stycznia, sobota, godzina 15, boisko w Nowinach koło Kielc) zagra sparing z Puszczą Niepołomice. Sztab szkoleniowy planował także drugi sparing z niżej notowanym rywalem, ale ostatecznie piłkarze Radomiaka zaprezentują się tylko w jednej grze kontrolnej.

[ZDJĘCIA] Radomskie cheerleaderki są coraz lepsze i prezentują poziom ekstraklasowy!

QUIZ. Radomskie gwiazdy sportu. Potrafisz ich rozpoznać?

Radomiak Radom. Kadra na sezon 2019/2020. Oto pełny skład "zielonych" na nowe rozgrywki w Fortuna 1 Ligi

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

TOP 20! Najciekawsze letnie transfery w klubach regionu radomskiego!

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma