Medal dla pływaka Wodnika Radom na mistrzostwach Polski

/sid/
Jakub Fedorowicz z Wodnika Radom wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów na 50 m stylem klasycznym W. Łyżwa
W Dębicy rozpoczęły się zmagania mistrzostw Polski juniorów rocznika 1997. Startuje w nich Jakub Fedorowicz z Wodnika.

Jakub Fedorowicz z MKS Wodnik Radom, działającego przy Publicznym Gimnazjum nr 10 w Radomiu, wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów, rocznika 1997, w wyścigu na dystansie 50 m stylem klasycznym.

W pierwszym starcie podopieczny Krzysztofa Krzysztoszka pokazał, że wciąż należy do ścisłej czołówki zawodników pływających stylem klasycznym. W wyścigu na najkrótszym dystansie, 50 metrów, uzyskał szósty czas eliminacji 31,44 sek. i awansował do finału. W finale popłynął jeszcze szybciej i z wynikiem 30,70 sek. wywalczył srebrny medal. Fedorowicz wystartuje jeszcze na 200 i 100 m stylem klasycznym oraz w wyścigach stylem motylkowym.

W Drzonkowie rywalizację w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zakończyli pływacy roczników 1996 i 1995. Jedyną zawodniczką Wodnika, która wystartowała w tych zawodach była Paulina Nowak. Radomianka wywalczyła dwa czwarte miejsca. Na 100 m stylem klasycznym awansowała do finału z drugi wynikiem (1 min. 15,17 sek.). Mimo, że w finale popłynęła jeszcze szybciej (1 min. 15,03 sek.) zakończyła wyścig na czwartym miejscu. Na dystansie 50 metrów, Nowak także finiszowała na czwartym miejscu z czasem 34,43 sek.