Medale Brula i Kujawiaka, siatkarzy RCS Czarnych Radom na mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej

Michał Nowak
Kacper Kujawiak (z prawej), zawodnik RCS Czarnych Radom, grając w parze z Mariuszem Prudlem zdobył złoty medal Orlen mistrzostwa polski w siatkówce plażowej
Zawodnicy RCS Czarnych Radom wywalczyli dwa medale podczas Orlen Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Kacper Kujawiak zdobył srebro, a Michał Bryl brąz.

W pierwszych dwóch dniach trwającego od piątku do niedzieli turnieju w Mysłowicach, Kacper Kujawiak wraz z występującym w nim w duecie Mariuszem Prudlem, szli jak burza wygrywając wszystkie mecze. Podobnie było w półfinale, w którym pokonali parę Rudol/Szałankiewicz po niezwykle emocjonującym tie-breaku (29:27). Dopiero w finale znaleźli pogromców, przegrali z inną parą reprezentacyjną Kantor/Łosiak po zaciętym pojedynku, w którym oba sety kończyły się wynikami 21:19.

Na podium stanął także inny zawodnik Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni, Michał Bryl występujący w parze z Grzegorzem Fijałkiem. Duet ten rozpoczął zmagania w Mysłowicach od porażki, przez co spadli na prawą stronę drabinki i aby dostać się do strefy medalowej, musieli wygrać cztery kolejne spotkania. Ta sztuka im się udała, dzięki czemu w niedzielę walczyli o medale. W półfinale niestety musieli uznać wyższość przyszłych mistrzów Polski, Kantora i Łosiaka po zaciętym spotkaniu (oba sety przegrane do 19). W meczu o brąz jednak Bryl i Fijałek pokonali w trzech setach Rudola i Szałankiewicza i stanęli na najniższym stopniu podium.

W zmaganiach uczestniczyli także dwaj inni zawodnicy RCS Czarni. Bartek Malec grający w duecie z Michałem Kądziołą zakończył rywalizację na ćwierćfinale, podobnie jak Bartłomiej Kiernoz występujący w parze z Jakubem Zdybkiem.