Medale młodzików

Jerzy Stobiecki
Jakub Smoliński z UKS Michałów Radom (pierwszy z lewej), zdobył złoty medal w biegu na 300 metrów. J. Stobiecki
Dobry występ młodych lekkoatletów z Radomia, Kozienic i Adamowa w mistrzostwach województwa.

Osiem medali, w tym trzy złote, cztery srebrne i jeden brązowy wywalczyli lekkoatleci z naszego regionu w mistrzostwach Mazowsza młodzików. Zawody rozegrano na stadionie w Kozienicach.

W mistrzostwach wystartowało 276 zawodników, reprezentujących 24 kluby z całego Mazowsza. Bardzo dobrze zaprezentowali się gospodarze z Olimpu Kozienice. Anna Pacholska z czasem 1.37,89 wygrała bieg na 600 metrów. Specjalista od długich dystansów, Sebastian Miśkiewicz finiszował w biegu na 2000 metrów na drugiej pozycji, ustępując jedynie Rafałowi Jaworskiemu z Ostrowianki Ostrów Mazowiecki.

DEBIUT STARÓWKI

Udanie w mistrzostwach Mazowsza zadebiutowali młodzicy z UKS Starówka Radom, działającego od kilku miesięcy przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Radomiu. Kacper Kornelli wygrał z wynikiem 6,32 konkurs skoku w dal. Tuż za podium w tej konkurencji znalazł się drugi z reprezentantów Starówki, Piotr Borkowski. Na czwartym miejscu sklasyfikowano także sztafetę chłopców z tego klubu.
MOCNI W SPRINCIE

Zwycięstwem Jakuba Smolińskiego z UKS Michałów Radom zakończył się bieg na 300 metrów chłopców. Na mecie Smoliński o 0,3 sekundy wyprzedził Adama Witkowskiego z ZTE Radom. Na tym samym dystansie, ale przez płotki, "brąz" wywalczył Paweł Różyc z UKS Adamów.

Poza konkursem zorganizowano biegi na 200 metrów starszych zawodników. W gronie kobiet dominowały radomianki z klubu ZTE. Wygrała Monika Szczęsna z czasem 25,03 sekundy przed Katarzyną Peas (25,32). Wśród mężczyzn zwyciężył pewnie Daniel Kossowski.

Również poza konkursem zaprezentowała się kulomiotka, Agnieszka Dudzińska z ZTE wygrywając rywalizację wśród juniorek. Srebrny medal mistrzostw Mazowsza w pchnięciu kulą wywalczyła jej klubowa koleżanka, Marta Gomszczyńska.