Medaliści sportów nieolimpijskich nagrodzeni przez Radosława...

  Medaliści sportów nieolimpijskich nagrodzeni przez Radosława Witkowskiego, prezydenta Radomia

  Zdjęcie autora materiału
  Michał Nowak

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Medaliści sportów nieolimpijskich odebrali gratulacje i nagrody finansowe z rąk Radosława Witkowskiego, prezydenta Radomia.
  1/49
  przejdź do galerii

  Medaliści sportów nieolimpijskich odebrali gratulacje i nagrody finansowe z rąk Radosława Witkowskiego, prezydenta Radomia. ©Michał Nowak

  We wtorek Radosław Witkowski, prezydent Radomia, gościł w Urzędzie Miejskim medalistów sportów nieolimpijskich. Wręczył im dyplomy i nagrody finansowe.


  Prezydent Radosław Witkowski nagrodził i docenił sportowców, którzy w kończącym się roku odnosili sukcesy na arenach krajowych oraz międzynarodowych, a nie obejmuje ich uchwała stypendialna. Otrzymali oni w związku z tym od prezydenta listy gratulacyjne, a także nagrody finansowe za osiągnięte sukcesy.

  Na wtorkowe spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele kilku klubów reprezentujących takie dyscypliny jak brazylijskie jiu-jitsu, MMA, kick boxing czy sportów niepełnosprawnych.

  - Mam okazję gościć naszych mistrzów w sportach nieolimpijskich. Jak wiadomo, te dyscypliny, które są na liście sportów olimpijskich mają wyjątkowy status w naszym mieście, bo są choćby uwzględniane w uchwale stypendialnej, ale nie zapominamy też o sportowcach, którzy osiągają duże sukcesy w dyscyplinach pozaolimpijskich. Doceniamy ich trud, pracę. Poza tym, że rozwijają swoją pasję, zdobywają medale i trofea, to nie zapominają o tym, że są z Radomia i promują nasze miasto - podkreślił Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

  Jedną z zawodniczek, która osiągała duże sukcesy w mijającym roku jest Joanna Gabryluk z Akademii Sztuk Walki Panda Radom.

  - W tym roku udało się wywalczyć kilkukrotnie mistrzostwo Polski w różnych odmianach brazylijskiego jiu-jitsu. Poza tym mistrzostwo Europy i świata do 18 roku życia w najwyższej kategorii wagowej. W przyszłym roku mam w planach starty w seniorskiej kategorii wiekowej. Zobaczymy jak to się wszystko dalej potoczy, ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że będzie dobrze - mówiła.

  Sylwia Socha zdobyła w ostatnich tygodniach tytuł mistrzyni świata w sportach sylwetkowych w kategorii Bikini Models federacji WPF.

  - Na tę chwilę zamierzam startować w przyszłym sezonie. Jeszcze nie wiem w jakiej kategorii. Startuje od dwóch lat. Cieszę sie, że ten sport rozwija się coraz prężniej - podkreślała Sylwia Socha, która na co dzień jest też instruktorką fitness.

  Sportowcy dyscyplin nieolimpijskich zaproszeni na wtorkowe spotkanie z prezydentem Radomia: Daniel Śpiewak, Iga Bornikowska, Ernest Figura, Konrad Redestowicz (Radomski Klubu Kickboxingu „Kick-Sport”), Mateusz Owczarek, Jagoda Kibil, Justyna Kozdryk, Monika Borewicz, Mariusz Czerwiński, Maksymilian Chudzicki, Piotr Plesiewicz, Mariusz Sobczak, Sebastian Wiśniewski (RSSiRON Start Radom); Karol Żurowski, Robert Porada, Karol Gałczyński (Cross Fight Radom); Mariusz Ćwiek (Radomig), Jarosław Gibała, Dariusz Gomuła, Tymoteusz Marcula (Virtus Radom).

  Zaproszeni trenerzy: Julita Tkaczyk-Trzeciak, Włodzimierz Trzeciak (Kick-Sport); Arkadiusz Borczuch, Jacek Szczygieł, Mirosław Malec, Benedykt Mąkosa (RSSiRON Start), Artur Błasiński, Piotr Gos, Marcin Waśniewski (RLTL ZTE Radom), Leszek Kulik (Cross Fight).


  QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa?


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>