Michał Bryl i Kacper Kujawiak z RCS Czarni Radom akademickimi mistrzami świata!

Michał Nowak
Michał Bryl i Kacper Kujawiak zdobyli złote medale akademickich mistrzostw świata. poznan.naszemiasto.pl / archiwum
Michał Bryl i Kacper Kujawiak, zawodnicy RCS Czarnych Radom zdobyli tytuł akademickich mistrzów świata w siatkówce plażowej!

Podczas zawodów, które odbyły się w estońskim Parnu, zawodnicy radomskiego klubu nie przegrali ani jednego spotkania.

W pierwszych dwóch spotkaniach fazy grupowej rywale Michała Bryla i Kacpra Kujawiaka nie postawili im zbyt wygórowanych warunków. Japończycy Shindo/Enomoto prezentowali się bardzo słabo, zdobywając w całym meczu zaledwie 11 punktów! W drugim pojedynku biało-czerwoni zmierzli się z rywalami z Chin Feng/Huang. Ten mecz również miał jednostronny przebieg. Polacy wygrali do 6 i do 12.

Trzeci mecz fazy grupowej był już trudniejszy dla Bryla i Kujawiaka. Zawodnicy RCS Czarni Radom zmierzyli się z Francuzami Di Giantommaso/Thiercy. Polacy wygrali 2:0, ale oba sety rozstrzygali na swoją korzyść dopiero na przewagi.

Bryl i Kujawiak wygrali swoją grupę bezpośrednio awansując do drugiej rundy pucharowej turnieju, gdzie mierzyli się z niemiecką parą Harms/Schneider. W partii otwarcia musieli uznać wyższość rywali, którzy wygrali do 19. Dwa kolejne sety należały już jednak do Polaków. Drugą partię wygrali także do 19, a w tie-breaku byli już zdecydowanie lepsi od rywali wygrywając 15:10.

W ćwierćfinale reprezentanci RCS Czarnych zagrali z litewskim duetem Kazdailis/Vasiljev. W pierwszej partii Bryl i Kujawiak dominowali nad przeciwnikami wygrywając wysoko, do 10. Druga odsłona była już zdecydowanie bardziej zacięta, a walka punkt za punkt trwała do samego końca. Ostatecznie Polacy wygrali 22:20 i awansowali do półfinału.

W tej fazie zmierzyli się z parą Kunert/Dressler z Austrii, która wygrała partię otwarcia do 17. W drugiej, w takim samym stosunku, wygrali Polacy. Tie-break również należał do nich. Bryl i Kujawiak wygrywając 15:11 zapewnili sobie grę w finale.

Pojedynek o złoto był zacięty jedynie w pierwszym secie, który zakończył się zwycięstwem duetu z Polski 22:20. Druga odsłona nie miała już większej historii. Michał Bryl i Kacper Kujawiak kontrolowali przebieg wydarzeń, wygrywając 21:12, w całym meczu 2:0 i zgarniając tytuł akademickich mistrzów świata!