Michał Cieślak 14 maja powalczy z Jurijem Kaszińskim. Zwycięzca będzie się bić o mistrzostwo świata

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Michał Cieślak, 14 maja powalczy z Rosjaninem
Michał Cieślak, 14 maja powalczy z Rosjaninem archiwum
To już pewne. 14 maja podczas gali Polsat Boxing Night, radomianin Michał Cieślak powalczy z bardzo mocnym Rosjaninem, Jurijem Kasziński. Będzie to walka wieczoru, a zwycięzca otrzyma możliwość pojedynkowania się o pas mistrza świata federacji IBF w kategorii cruiser. Obecnie posiadaczem pasa jest Łotysz, Mairis Briedis.

O tej walce mówiło się już w marcu. Kasziński z Cieślakiem miał walczyć 17 kwietnia. Jednak Rosjanin na ten dzień miał zakontraktowany pojedynek w Jekaterynburgu. Walkę trzeba było przesunąć, ale na szczęście termin nie jest odległy i za ponad dwa tygodnie się odbędzie. Radomski "Bombardier" stoczy jedną z najważniejszych walk w karierze. Rok temu w styczniu przegrał walkę o mistrzostwo świata w Kongo, z Ilungą Makabu. Teraz realia do wyrównanej walki są normalne dla obu pięściarzy.

Jurij Kasziński, 34 letni, rosyjski pięściarz wygrał 20 razy, z czego aż 18 przed czasem i doznał tylko jednej porażki na punkty w listopadzie 2019 z Rusłanem Fayerem. Kasziński to mocny zawodnik, ale ciekawostką jest to, że od 2013 roku wszystkie swoje walki toczył wyłącznie w Rosji. Gala Polsat Boxing Night będzie jego pierwszą wyjazdową w zawodowej karierze.

Michał Cieślak bilans walk ma podobny. Również 20 razy wygrał i raz przegrał. 14 pojedynków kończył przed czasem. Ostatni raz walczył w grudniu z bardzo mocnym Taylorem Mabiku. Wygrał w szóstej rundzie.
Warto dodać, że Michał Cieślak niedawno zakończył przygotowania do walki, w ośrodku "Blue Mountain Resort w Szklarskiej Porębie. Trenował tam w doskonałych warunkach, w towarzystwie między innymi Artura Szpilki. Zaliczył sporo mocnych sparingów z zawodnikami z Ukrainy.
Polsat Sport zdradza kto jeszcze powalczy podczas najbliższej gali: Ewa Piątkowska, Przemysław Runowski, Robert Talarek, Łukasz Stanioch, Daniel Rutkowski, Michał Olaś, Paweł Czyżyk.

Polacy najaktywniejsi w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie