Michał Cieślak udanie powrócił na ring. Wygrał podczas Polsat Boxing Night

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Michał Cieślak udanie powrócił na ring
Michał Cieślak udanie powrócił na ring archiwum
Michał Cieślak, zawody pięściarz z Radomia wygrał przed czasem swoją walkę podczas walki Polsat Boxing Night. To była pierwsza jego walka od dziesięciu miesięcy i 20 zwycięstwo w zawodowej karierze. Jego przeciwnikiem był 41 - letni Taylor Mabika, reprezentant Gabonu.

Na ten pojedynek, bokser z Radomia czekał od 31 stycznia, gdy walczył w Kongo z Ilungą Makabu, a stawką wówczas było mistrzostwo świata. Cieślak wówczas przegrał na punkty i doznał jedynek swojej porażki w karierze. Czekał na kolejną walkę, był głodny boksu.

Od pierwszych minut w potyczce z Mabika, Cieślak wkładał sporo siły, ale był też skoncentrowany, aby nie nadziać się na jakiś cios nieobliczalnego i mocnego rywala. Nasz bokser bił mocno, kolejne rundy punktował, ale widać było, że szuka okazji to nokautu. Z kolei zawodnik z Gabonu szczelnie się bronił. Dopiero w szóstej rundzie Mabika został trafiony i był liczony przez sędziego. Chwilę później Mabika doznał kontuzji ręki, poddał walkę, ale już wcześniej był w sporych opałach.

- Pierwsze rundy były dla mnie ciężkie, trochę byłem spiety, ale z każdą rundą było coraz lepiej. Miałem trochę długi rozbrat z boksem i może dlatego. Takie było założenie, żeby uderzyć w ręce bicepsy, dostał mocno i to go osłabiło. Rywal też był mocny - powiedział tuż po walce dla telewizji Polsat, Michał Cieślak

Michał Cieślak nie chciał zdradzić, czy za tydzień zastąpi Krzysztofa Głowackiego i powalczy z Lawrencem Okoli w walce o mistrzostwo świata WBO w kategorii junior ciężkiej. Walka miałaby się odbyć 12 grudnia w Londynie. Cieślak dostał taką propozycję, gdyż Głowacki zachorował na koronawirusa. Radomski pięściarz przed kamerami poinformował, że decyzję podejmie szybko po rozmowie z promotorami.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!
QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami

[HIT] Piekne siatkarki E. Leclerc Radomki na Instagramie
MG MZKS Kozienice, Mirax Bierwce, Cech, Petrus... Pamiętasz te kluby?

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma
Paulo Sousa nowym trenerem polskiej kadry

Wideo

Dodaj ogłoszenie