Międzynarodowy sukces Patryka Bednarza z Olimpijczyka Radom. Złoty medal w zapasach

Filip Węglicki
Patryk Bednarz (w środku) zdobył złoty medal w kategorii do 77 kilogramów.
Patryk Bednarz (w środku) zdobył złoty medal w kategorii do 77 kilogramów. Marion Stein
W dniach 30 września i 1 października w duńskim mieście Nykøbing Falster rozegrany został międzynarodowy turniej Thor Masters w zapasach w stylu klasycznym. Udział w zawodach wzięła reprezentacja Polski U23 w tym zawodnik radomskiego Olimpijczyka Patryk Bednarz.

Międzynarodowy sukces Patryka Bednarza z Olimpijczyka Radom

Patryk zaliczył świetny występ i zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 77 kilogramów. Bednarz zwyciężył dwa pojedynki grupowe, co dało mu szansę na walkę o złoty medal turnieju. W pierwszym starciu pokonał przez przewagę techniczną 9:1 zawodnika klubu szwedzkiego ÖIS, Adama Strandera, a w drugim zwyciężył przez „tusz” przy prowadzeniu 7:1 z reprezentantem Norwegii Benjaminem Hansenem. W finale Bednarz pokonał na punkty 4:1 reprezentanta Danii Olivera Kruegera.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0