Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkanie Plus w Radomiu. Ostatnie dni na złożenie wniosku, a chętnych do zamieszkania przy ulicy Tytoniowej jest już ponad 900

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
W blokach przy ulicy Tytoniowej są 124 mieszkania, trwają tam prace wykończeniowe.
W blokach przy ulicy Tytoniowej są 124 mieszkania, trwają tam prace wykończeniowe. Tadeusz Klocek
Tylko do poniedziałku 31 maja zainteresowani mogą składać wnioski o wynajem w ramach programu Mieszkanie Plus w Radomiu. To pierwszy etap naboru przyszłych lokatorów bloków przy ulicy Tytoniowej. Budowa ma się zakończyć do końca tego roku.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

Przypomnijmy, wnioski można składać za pośrednictwem stron internetowych www.radom.mdr.pl i www.radom.pl. Urząd Miejski uruchomił także specjalną infolinię. Pod numerem telefonu: 48 36 20 977 można uzyskać informacje na temat naboru, jak również umówić się na wizytę w urzędzie, podczas której pracownicy pomagają wypełnić wniosek. Bardzo ważne jest dostarczenie dokumentów niezbędnych do formalnej weryfikacji informacji zawartych we wniosku.

Długa lista chętnych

Nabór trwa już od ponad dwóch tygodni. Do tej pory radomianie złożyli ponad 900 wniosków, mieszkań jest zaś 124. W pierwszym etapie każdy wniosek zostanie sprawdzony pod względem formalnym. Co ważne, zgodnie z obowiązującymi przepisami o mieszkanie w ramach programu Mieszkanie Plus mogą się ubiegać wyłącznie osoby, które nie były i nie są właścicielami mieszkania lub domu. Dotyczy to również spółdzielczego własnościowego prawa do nieruchomości lub udziału w nieruchomości.

jak przypomina Urząd Miejski, w pierwszym etapie będą także przyznawane punkty za spełnienie poszczególnych kryteriów pierwszeństwa. Te kryteria są określone w regulaminie uchwalonym przez Radę Miejską w Radomiu, na podstawie obowiązujących przepisów. Na dodatkowe punkty mogą liczyć między innymi rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35 roku życia, osoby z niepełnosprawnościami czy rozliczający się z podatku dochodowego w Radomiu. Im ich więcej tym większa szansa na przydział mieszkania.

Nabór w dwóch etapach

To będzie jednak dopiero pierwszy etap naboru przyszłych lokatorów bloków przy ulicy Tytoniowej. W kolejnym etapie PFR Nieruchomości, inwestor sprawdzi zdolność czynszową przyszłych najemców. Czyli to, czy ich sytuacja finansowa pozwoli ponosić koszty czynszu i opłaty rachunków za media. PFR Nieruchomości sprawdzi też, czy nie są to osoby zadłużone. Co ważne dochody to nie tylko zarobki, wlicza się także świadczenia typu 500+. Potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor oraz w Krajowym Rejestrze Długów.

Średni czynsz za mieszkanie wynosi 23,50 złotych za metr kwadratowy. Pozostałe opłaty to: eksploatacja 5,50 złotych za metr kwadratowy oraz indywidualne rachunki za: wodę, prąd, ogrzewanie, śmieci i tym podobne. Najemcy mogą się ubiegać o dopłaty do czynszu. Lokatorzy dotychczasowych inwestycji pobierają od około 150 do 800 zł miesięcznie takiej dopłaty.

Mieszkanie Plus przy Tytoniowej

Radomskie Mieszkanie Plus powstaje przy ulicy Tytoniowej, na miejskiej działce po dawnym browarze. To wspólna inwestycja PFR Nieruchomości i radomskiego samorządu. Są tam dwa bloki, w których są 124 mieszkania. Zdecydowaną większość z nich, bo aż 6o procent stanowią te trzypokojowe o średniej powierzchni blisko 60 metrów kwadratowych. Jest też 35 mieszkań dwupokojowych o przeciętnym metrażu 41 metrów kwadratowych. Architekci przewidzieli w projekcie tylko dwie kawalerki o powierzchni 27 metrów kwadratowych. Mieszkań czteropokojowych będzie 12, a ich średni metraż wyniesie blisko 72 metry kwadratowe.

Mieszkania będą wykończone, będą w nich podłogi, w łazienkach i kuchniach płytki i biała armatura. Wstawione będą drzwi. Lokatorom pozostanie meblowanie i wyposażanie.

Architekci – czyli warszawska pracownia EMA Studio - starali się wpisać budynki w kontekst architektoniczny, gdyż po drugiej stronie ulicy Tytoniowej znajduje się przedwojenna fabryka Polskiego Monopolu Tytoniowego. Elewacja jest utrzymana w jasnej, biało-szarej kolorystyce.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania. Spółka PFR Nieruchomości współpracuje z samorządami, spółkami Skarbu Państwa i podmiotami prywatnymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto